Gratis

CONTABIL

ROM-EUROTRADE SRL

Candidatul Ideal

Persoana organizata, cu inițiativa și interesata de o colaborare pe termen lung.
Abilitați foarte bune de comunicare și interacțiune.
Experiența profesionala de 1-2 ani in domeniul contabil
Cunoasterea pachetului MS OFFICE cu precadere EXCEL.
Cu experiența in utilizarea unui program de contabilitate/gestiune/ERP.
Nivel mediu-avansat de cunoaștere a limbii engleze.
Cunostinte de fiscalitate si legislatie financiar-contabila.
Absolvent studii superioare profil economic/financiar sau contabil.

Descrierea jobului

Verificarea și operarea documentelor contabile in programul de contabilitate.
Intocmirea tuturor declaratiilor lunare (D300, D390, D394, D112 etc) si a raportarilor periodice (fara bilant).
Efectuarea tuturor operațiunilor necesare pentru inchiderea lunara din punct de vedere contabil.
Intocmirea de diverse documente și/sau rapoarte necesare in activitatea financiar-contabila.
Efectuarea operațiunilor/documentelor specifice activitatii de salarizare.
Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile solicitate la nivel de grup.
Evidența extraselor bancare.
Comunicare cu clienții/furnizorii telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului.
Pregatirea documentatiei si relatia cu vama pentru importuri si exporturi.

Comercializare en-gros de piese si accesorii pentru biciclete si biciclete.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024