Gratis

Contabil

PROMELEK XXI SA.

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiență in domeniul contabilității, fiind absolvent al unei facultăți de profil (cu specializare in domeniul financiar contabil)
  • Cunostiinte temeinice de utilizare pachet Office
  • Cunostinte de legislatie contabile si fiscala;
  • Aptitudini de comunicare si integrarea in echipa.
  • Persoana ordonata, atenta la detalii

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Introducere facturi de prestări servicii și chirie
  • Operațiuni cu casa: încasări de la clienții cu chitanță (verificare casă, depunere numerar la bancă)
  • Operațiuni cu Banca:
  • Eliberare BO către furnizori, preluare BO de la clienți
  • Încasări și plăți la bancă
  • Verificare casă
  • Verificare TVA lunar
  • Închidere venituri și cheltuieli
  • Efectuarea de calcul și plată salarială, lunar
  • Depunere declarații către bugetul de stat
  • Verificarea scadență clienți și furnizorilor
  • Alte operatiuni de inchidere lunara
  • Calculul de impozit pe profit si depunerea declaratiei
  • Intocmire rapoarte ad-hoc solicitate de catre management
  • Reconcilieri pentru conturile din balanta
  • Intocmire si depunere Bilanț

Compania Selena, prezentă de 23 ani pe piața echipamentelor electrice din România, parte din grupul Promelek, se ocupă de comercializarea EN-GROS și EN-DETAIL a materialelor și echipamentelor electrice, automatizări industriale și iluminat.
Prin gama diversificată de produse, cu un raport calitate – preț excelent, ne adresăm firmelor de instalații electrice, montaj și execuție, tablouri electrice, automatizări industriale, precum și utilizatorilor finali din toate sectoarele economice.
În acest moment, suntem în căutarea unui Contabil.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024