Contabil

Skilld
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:

- Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale (TVA, impozit pe profit, impozit pe veniturile nerezidentilor, etc);
- Persoana cu initiativa
- Ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare;
- Capacitate de organizare a activitatii;
- Capacitatea de asumare a responsabilitatilor;
- Atitudine pozitiva, tonica;
- Disponibilitate de a lucra 100% de la birou

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Lucreaza si tine legatura cu diferiti clienti pe care ii va avea in portofoliu
- Opereaza si verifica modul de inregistrare a documentelor financiar - contabile;
- Verifica inchiderile contabile lunare, inclusiv balanta de verificare cu respectarea prevederilor legislatiei in vigoare si planul de conturi;
- Calculeaza impozitele si taxele specifice fiecarui client in parte;
- Intocmeste si depune declaratiile lunare, trimestriale si anuale;
- Intocmeste raportarile financiare anuale/semestriale/interimare cu anexele specifice ;
- Intocmeste si transmite catre clienti rapoartele contabile;

Beneficii:

- pachet salarial motivant in functie de experienta - 5000 ron net lunar
- tichete de masa
- abonament medical la o clinica privata dupa 6 luni

Salut! Noi suntem Skilld by eJobs si ne-am propus sa conectam super talente cu super companii. In acest moment suntem in cautarea unui Contabil pentru un important furnizor de servicii de consultanta de pe piata.
Publicat 29 Nov. 2022 Reactualizat 16 Dec. 2022 Expiră 29 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.