Contabil

BENCOMP SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:

1. Absolvent de facultate economica in domeniul financiar-contabil;

2. Experienta in contabilitate de minimum 5 ani;

3.Disciplina profesionala, capacitate buna de organizare si prioritizare a sarcinilor;

4. Cunostinte utilizare office: Microsoft Word,Excell,Outlook;

5. Cunostinte utilizare soft contabil.

Descrierea jobului

1.Operatii numerar/banca

-efectueaza incasari in numerar si emite facturi+avize+chitante clientului;

-opereaza in numerar platile conform registrului de casa inclusiv achitarea in numerar a salariilor si a deconturilor de transport;

-opereaza zilnic extrasele de cont bancare;

-opereaza si verifica avansurile spre decontare si urmareste stingerea lor

2.Intocmeste diverse facturi catre clienti, urmareste transmiterea si incasarea lor. Opereaza decontarea avansurilor incasate cu facturile emise catre client, respective emiterea facturilor pentru avansurile incasate numerar/banca.

3. Inregistreaza facturile de achizitie.

4.Puncteaza fise partener cu clientii/ furnizorii.

5.Verifica jurnalele de achizitie si livrare lunara, face duplicate dupa actele contabile iar originalele se transmit catre Oradea.

7.Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca.

8.Transmite saptamanal facturile scadente catre plata.

Firma BENCOMP face parte dintr-un grup de firme cu tradiţie în valorificarea deşeurilor reciclabile. Bencomp valorifică anii de experiență în domeniul prelucrării maselor plastice a unor ingineri talentați și entuziasmul, plus priceperea unei echipe motivate, în continuă dezvoltare, pentru a produce produse calitative și competitive pe plan intern și extern.

BENCOMP investesteste constant în tehnologie, cercetare şi inovare pentru aşi asigura locul în topul producției de profile din lemn compozit. Calitatea exceptională este fundația companiei și baza deciziilor luate; fie că este vorba despre profilele vandute, fie despre cele mai bune modalități a ne servi clientii. Angajamentul față de calitate garantează succesul firmeiși satisfacția clientilor.
Publicat 3 Oct. 2022 Expiră 2 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.