Contabil

JOBDISTRICT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 5000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Utilizarea programelor de contabilitate / software de management;
  • Utilizarea pachetului Office (word, excel);
  • Limba engleză/italiană;
  • Cunoștinte Incoterms;
  • Cunoștinte Intrastat;
  • Cunoștințe vamale pentru export și import / importuri temporare;
  • Noțiuni de contabilitate generală și situații financiare;
  • Cunoștințe de bază despre administrarea afacerilor și contabilitate analitică.

Descrierea jobului

  • Facturare către clienții naționali / UE / Extra-UE;
  • Gestiunea activelor și pasivelor;
  • Gestionarea obligațiilor fiscale;
  • Întocmirea de situatii contabile client/furnizori;
  • Întocmirea evidenței contabile primare;
  • Verificarea soldurilor contabile;
  • Gestionarea plăților către furnizori și a încasarilor de la clienți;
  • Înregistrarea facturilor furnizorilor naționali / UE / Extra-UE;
  • Managementul pasivelor și a relațiilor cu furnizorii;
  • Efectuarea înregistrărilor contabile primare;
  • Verificarea documetelor contabile.
  • Gestionarea acreditivelor de import / export
  • Gestionarea garanțiilor bancare în favoarea clienților /garanțiilor bancare de la furnizori

Companie specializată în producția de rezervoare și cazane sub presiune.
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos