CONTABIL

PTICONSULT OFFICE - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 1000 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare în domeniul contabilității;
- Foarte bune cunoștințe a legislației fiscale aflate în vigoare;
- Persoană ordonată, serioasă, atentă la detalii, autonomă, cu inițiativă;
- Să dețină bune abilități de relaționare și de organizare;
- Să dețină certificare CECCAR constituie un avantaj;
- Cunosterea programului de contabilitate SAGA constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Evidență contabilă pentru următoarele tipuri de activități: comerț inter/extern, construcții, diverse prestări de servicii;
- Pregătirea și întocmirea de bilanțuri, conturi de profit, pierdere și balanțe;
- Executarea de înregistrări, rapoarte și deconturi de TVA;
- La curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil și financiar;
- Declarații fiscale cu semnătură electronică si alte situații financiare;
- Salarizare;
- Reprezentare la controale fiscale;
- Fluxuri de numerar și previziuni.

Descrierea companiei

FIRMA DE CONSULTANTA SI CONTABILITATE.
Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022