CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii economice;
  • Experienta profesionala de minim 2 ani in domeniu contabilitatii, cuprizand toate aspectele activitatii financiar contabile pana la definitivarea balantei lunare;
  • Experienta in elaborarea si implementarea procedurilor contabile interne.
  • Buna cunoastere a legislatiei financiar contabile si fiscale
  • Cunostinte avansate de operare PC, MS Office, Excel
  • Abilitati de planificare, organizare si coordonare.
  • Atitudine responsabila.

Descrierea jobului

  • evidenta contabila pana la nivel de balanta/bilant;
  • intocmirea, depunerea si gestionarea declaratiilor a tuturor raportarilor catre institutiile statului;
  • respectarea politicii societatii cu privire la inregistrarile contabile, raportarile fiscale si raportarile catre management;
  • prelucrare baze de date contabile si intocmire situatii contabile;
  • elaborare diverse situatii financiare, evidente;
  • deplasari la clienti [predari / preluari documente, intocmire evidente primare]
  • alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

Societatea noastra are ca obiect de activitate exercitarea profesiei de practician in insolventa, administrand procedurile de insolventa, procedurile de lichidare voluntara sau amiabila, precum si procedurile de prevenire a insolventei prevazute de lege, inclusiv masurile de supraveghere financiara sau de administrare speciala.
Publicat 30 ian. 2022 Expiră 1 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos