Contabil

SC DEJTRANS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2750 - 4000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana activa , pozitiva , cu cunostinte de contabilitate si abilitati de organizator , atunci te dorim in echipa noastra.

Vei lucra la biroul nostru din localitatea Bacau , str. Calea Barladului 211.

Candidatul ideal:
- Studii medii sau cursuri in domeniul financiar- contabil finalizate.
- Experienta constituie un avantaj , dar suntem prietenosi si rabdatori si cu cei fara experienta.
- Cunostinte bune de operare PC Office/Excell/Word.
- Cunostinte de operare in programe de contabilitate SAGA , NEXUS , constituie un avantaj.
- Orientare catre clienti si rezultate.
- Esti o persoana organizata , autonoma , care poate lucra la mai multe sarcini in paralel si respecta termenele limita.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Planificarea si organizarea activitatilor contabile pentru a asigura inregistrarile corecte , complete si la timp ,conform cerintelor legale in vigoare si politicile companiei.
- Efectuarea tuturor operatiunilor necesare inchiderii exercitiului financiar.
- Intocmirea balantelor de verificare.
- Asigurarea corectitudinii evidentelor contabile curente si inchiderea exercitiului financiar pentru intreaga activitate a companiei.
- Introduce si tine evidenta salariatilor in REVISAL.
- Introducerea informatiilor primite in softul companiei.
- Intocmirea si trimiterea facturilor catre clienti.
- Verificarea facturilor si documentelor de incasare primite.
- Asigurarea predarii rapoartelor lunare / semestriale /anuale , cerute de autoritatile de stat.
- Emite rapoarte cu privire la activitatea companiei.
- Arhivarea documentelor.

Beneficii:
- Mediu de lucru dinamic si interactiv.
- Posibilitate de specializare in domeniul financiar contabil .
- Echipa tanara , mediu de lucru placut.
- Instrumente de lucru moderne.
- Pachet salarial atractiv ( salariu fix + bonuri de masa + bonusuri de performanta ).
- Posibilitate de avansare profesionala

Descrierea companiei

Transporturi si Expeditii
DEJTRANS autotransport intern & international este o firma cu capital romanesc , cu experienta in transportul de autovehicule.
Suntem o echipa tanara , intr-o permanenta dezvoltare. Activam in aceasta industrie din anul 1994, iar din anul 2010 ne-am indreptat atentia catre transportul de autovehicule, incercand mereu sa ne perfectionam activitatea . Performantele noastre sunt mereu sustinute de o intreaga echipa, formata din specialisti.

Publicat 23 ian. 2022 Reactualizat 20 feb. 2022 Expiră 22 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos