CONTABIL

HR DAILY - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta pe un post similar minim 10 ani
  • Grad ridicat de implicare, independenta si autonomie in luarea deciziilor;
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Capacitatea de a comunica interpesonal si in cadru organizational
  • Proactivitate si initiativa
  • Capacitate de analiza si previzionare bugetara:
  • Aptitudini analitice si atentie la detalii;
  • Capacitate de a gestiona in mod calm situatii diverse specifice rolului;
  • Abilitati in utilizarea si intelegerea sistemelor informatice in contabilitate
  • Experienta in lucrul cu programe informatice de contabilitate
  • Bune cunostinte de Excel, comunicare pe email

Program& Locatie

L-V: 9:00-18:00
Sector 3- Statia de Metrou Mihai Bravu

Descrierea jobului

  • Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale.
  • Realizeaza declaratiile contabile de: TVA, impozit pe profit, alte taxe;
  • Realizeaza controlul inventarului, incasarilor si platilor neefectuate;
  • Monitorizeaza schimbarile in legislatia financiar-contabila si asigurara respectarea de catre companie a tuturor reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe;
  • Organizeaza si pastreaza evidenta inventarului de mijloace fixe in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Asigura indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.
  • Se sigura de intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
  • Supervizeaza realizarea situatiilor contabile lunare;
  • Urmareste fluxul de numerar si planifica platile
  • Calculeaza impozitul pe profit;
  • Pastreaza confidentialitatea privind actiunile prezente si viitoare din cadrul departamentului in care isi desfasoara activitatea;
  • Propune masuri pentru imbunatatirea si planificarea eficienta a activitatii din departament.

Compania angajatoare este furnizor de produse si servicii in industria agro.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos