check_circle

Job verificat

|Publicat 19 Feb 2019 | Reactualizat 19 Mar 2019 | Expiră 22 Mar 2019

Contabil

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare in domeniul financiar contabilitate.
Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala;
Utilizator experimentat al computerului;
Atent și interesat de ceea ce lucrezi;
Nu cerem o experiență practică anterioară îndelungată, dar vrem să vedem că ai investit în pregătirea ta profesională;
Ne dorim să fii un bun coleg, un bun prieten, cu simțul umorului și dedicat echipei.
Rezistență fizică și nervoasă, putere de concentrare în fața sarcinilor repetitive, dar și variabile;
Capacitate de gândire analitică și de exprimare clară, verbal și în scris;
Capacități excelente de folosire a computerului - MS Office (Excel, Outlook), softuri de specialitate etc.

Descrierea jobului

Ce îți cerem?
Studii economice superioare finalizate cu succes;
Introducerea de date pentru tinerea contabilitatii de gestiune, a contabilitatii financiare, sub indrumarea unui contabil senior / manager;
Înregistrarea operațiunilor derulate prin conturile bancare;
Înregistrarea operațiunilor derulate prin casa;
Verificarea si clasarea facturilor de vânzari;
Înregistrarea facturilor de avans emise;
Înregistrarea deconturilor de deplasare;
Întocmirea de diverse alte rapoarte, situații, formulare în relațiile cu terții: auditori, bănci, administrații, etc;
Întocmirea de rapoarte și situații privind: creanțele neîncasate, avansuri clienti, cifra de afaceri, datoriile neachitate;
Întocmirea fiselor de cont solicitate de clienți și furnizori.

Ce oferim?
Un angajament pe termen lung, remunerat decent
pregătire intensivă și foarte concretă la locul de muncă, cu termene precizate și responsabilități de îndeplinit, toată infrastructura administrativă și tehnică necesară unui junior în activitatea sa
colegi experimentați
cadrul general al unei companii stabile și preocupată de propria dezvoltare.

Așteptăm cu plăcere să vedem CV-ul tău.

Asociatia Green Revolution este prima organizatie nonguvernamentala de ecologie urbana din Romania, ce pune in practica masurile ce stau la baza construirii unui oras „verde”.
Green Revolution sustine reduceare poluarii in marile orase, a impactului pe care activitatile umane il au asupra mediului, cat si cresterea calitatii vietii locuitorilor in marile aglomerari urbane. Isi propune si realizeaza, impreuna cu autoritatile, strategii si politici de mediu coerente, militeaza pentru introducerea bicicletei ca mijloc de transport alternative, pentru reducerea consumului de energie, pentru folosirea surselor regenerabile si a tehnologiilor verzi, pentru implementarea sistemelor de colecare separate a deseurilor si pentru constientizare si educatie ecologica in scoli.

Expirat
Contabil  -  Asociatia Green Revolution