Publicat 13 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

CONTABIL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare de contabilitate

• Experienta de munca intr-un departament financiar contabil de minim 3 ani

• Experienta in productie constituie in avantaj

• Cunoastere ERP, experienta de lucru cu programul SAP-reprezinta un avantaj

• Cunostinte de contabilitate primara, legislatie contabila si fiscala

• Cunostinte solide de Microsoft Office (in special Excel, Word, Outlook);

• Abilitati excelente de comunicare

• Integritate si corectitudine

Descrierea jobului

-Inregistreaza cronologic si conform normelor legislative in vigoare facturile de prestari servicii de la furnizori;
-Opereaza in contabilitate clearingurile intre toate conturile (401/404 si 409;5311.5124,etc)
-Creare/Modificare clienti si furnizori; creare si modificare materiale ( piese de schimb,obiecte de inventar,servicii) si pentru back-up : materii prime,marfuri,produse finite; creare comenzi aprovizionare
-Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa contabilă a mijloacelor fixe, amortizarea lor, pieselor de schimb şi a obiectelor de inventar , emite facturi de vanzari mijloace fixe daca este cazul
-Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa contului 409;
-Inregistreaza in contabilitate si tine evidenta operativa a contului 471;
-Inregistreaza, tine evidenta si urmareste registrul de casa si deconturile
-Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa dobanzii de leasing, evidenţa avansurilor, evidenţa impozitelor aferente parcului auto,teren si cladire;

Golden Foods este un grup de 3 companii, active in 3 tari: Romania, Grecia si Polonia. Suntem prezenti in toate lanturile de magazine nationale si internationale. Producem, ambalam si distribuim in regiune o mare diversitate de produse, din 6 categorii diferite: Alune traditionale/ Arahide/ Alune nobile, Seminte, Fructe deshidratate, Pufuleti, Chipsuri din cartofi, Snacks-uri din porumb. Avem o grija permanenta pentru calitate si gust!

CONTABIL  -  Golden Foods Snacks S.R.L.