Gratis

CONTABIL - Voluntari

LEGEND COM SRL

Candidatul Ideal

Pregătirea necesară postului:
Studii superioare financiare/economice
Experiență de minim 5 ani intr-o functie similara
O buna cunoastere a legislatiei
Abilitați de operare a pachetului MS Office - Word și Excel;
Capacitate buna de organizare, analiză detalii și comunicare;
Confidenţialitate;
Deprinderea de a lucra în echipă;
Inițiativă, proactivitate;
Capacitatea de identificare rapidă a erorilor şi operativitate în înlăturarea lor;

Descrierea jobului

Prelucrarea si inregistrarea documentelor contabile (deconturi, ordine de deplasare, facturi de intrare, extrase bancare, verificare jurnale) in conformitate cu prevederile legislative in vigoare.
Intocmeste ordine de plata catre furnizori si buget utilizand internet banking;
Intocmeste dosarele de personal si statele lunare de plata a salariilor;
Urmareste contractele incheiate de societate cu prestatori de servicii, societati de leasing, institutii bancare;
Participa la operatiunile de inchidere de luna si intocmire declaratii lunare si anuale privind impozitele si taxele datorate;
Organizeaza inventarierea anuala a patrimoniului societății;
Pregateste diverse rapoarte

OFERTA DE BENEFICII:
Cu o vechime de peste 20 de ani pe piata din Romania, Legend are o cifra de afaceri de 3 mil euro si cca 50 angajati.
Suntem o companie de top în domeniul nostru de activitate, o echipă care pune preț pe responsabilitate, solidaritate, echitate, inovație, implicare și inițiativă. Ne dorim alături de noi persoane care să simtă și să acționeze conform acestor valori.
Oferta de beneficii se discută în cadrul interviului.

Legend Com este una din cele mai importante firme de import si distributie in domeniul produselor de papetarie. Importator al produselor Uniball, Amos, Eagle, Helix, Kangaroo, Linc, ProOffice, Grand, Elba, Agipa, Mano.
Publicat 2 Mart. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 1 Apr. 2024