Gratis

Contabil Stocuri Sr.

PSYHUB CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, lider national in domeniul sau de activitate, cautam candidati cu urmatorul profil:

Studii superioare economice/de contabilitate
Experienta min 5 ani in contabilitate
Notiuni generale de contabilitate si fiscalitate
Excel-nivel avansat
Cunoasterea softului de contabilitate Charisma si Oracle, constituie un avantaj
Initiativa, spirit de echipa
Disponibilitate de lucru la birou

Descrierea jobului

Inregistrarea contabila a facturilor de la furnizori interni si externi, aferente intrarilor de stocuri, marfuri, consumabile, obiecte de inventar, mijloace ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀fixe
Verificarea documentelor justificative aferente achizitiilor de stocuri si validarea conditiilor contractuale aferente achizitiilor respective
Operarea in contabilitatea a consumurilor de bunuri/piese schimb/materiale consumabile/
Inregistrarea contabila a productiei obtinute si vandute
Inregistrarea diferentelor de pret 348-lunar
Analiza costului efectiv pentru produsele obtinute, analiza costului vs costul standard (cont 348)
Operarea diferentelor de inventar –lunare/anuale in evidenta contabila
Centralizarea si verificarea listelor de inventar lunare/anuale
Analiza diferentelor de inventar si retratarea acestora dpdv fiscal
Evidenta obiectelor de inventar/a mijloacelor fixe si inregistrarae contabila a adocumentelor aferente
Evidenta stocurilor in custodie la clienti, confirmari stocuri custodie clienti
Reconcilierea lunara a stocurilor, cantitativ valoric si contabil
Participarea la inventare lunare/anuale
Pregatirea informatiilor pentru auditorii interni si externi
Pregatirea datelor solicitatea de institutiile de statistica

Companie de resurse umane ce adoptă o viziune holistică asupra organizațiilor. Întelegem că fiecare companie este un ecosistem complex de relații umane și recunoastem capitalul uman ca fiind motorul succesului. Prin urmare, serviciile oferite sunt centrate pe trei aspecte interconectate:

Recrutarea: Înțelegem că identificarea și atragerea talentelor potrivite sunt fundamentale pentru succesul unei organizații. Prin intermediul unor strategii personalizate, ne angajam să identificam candidații care se potrivesc nu doar din punct de vedere al abilităților și experienței, ci și al valorilor și culturii organizaționale.

Performanța angajaților: Descoperind secretul din spatele motivării și dezvoltării angajaților, putem naviga prin strategii de evaluare a performanței și putem implementa măsuri pentru a maximiza potențialul fiecărui membru al echipei. Aceasta poate include evaluarea performantei, organziarea de centre de evaluare, dezvoltarea abilităților și oferirea de feedback constructiv a dezvolta planuri de dezvoltare individualizate.

Bunăstarea emoțională a angajaților: Bunăstarea emoțională a angajaților este esențială pentru o productivitate și o satisfacție ridicate la locul de muncă. Astfel, oferim programe cu scopul imbunatatirii climatului organizational (interviuri de motivare, chestionare de satisfactie, facilitarea unui mediu de lucru care să încurajeze comunicarea deschisă și sprijinul reciproc între colegi.), precum si consiliere, coaching si programe de dezvoltare personala.

Prin abordarea acestor aspecte interconectate, ne angajam să ajutam organizațiile să-și maximizeze potențialul prin gestionarea eficientă a capitalului uman și crearea unui mediu de lucru sănătos și stimulativ.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024