Publicat 15 Nov 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 15 Dec 2018

Contabil Stocuri (Lehliu)

1 post

Candidatul ideal

1-2 ani experienta relvanta
cunostinte MS Office, cunostintele utilizare SAP constituie un avantaj
bun comunicator
jucator de echipa
atitudine pozitiva si proactiva
dorinta de invatare si dezvoltare personala

Descrierea jobului

Verificarea documentelor de livrare si receptie, precum si a tichetelor de cantar
Evidenta registrului de casa. Verificare deconturilor pentru a putea fi inregistrate. Emiterea bonurilor fiscale pentru vanzarile cash
Intocmirea bonurile de consum pentru sectia de productie si trimiterea spre validare de catre Directorul de Fabrica
Verificarea si inregistrarea diferentelor reiesite in urma inventarului
Reconcilierea regulata a stocurilor aflate in custodie intre entitatile Bunge
Suport in perioada auditului financiar si alte audituri interne
Reclasificarea stocurilor, a cheltuielilor si a veniturilor din conturile statutare

Bunge Romania este unul din jucătorii cei mai importanți din sectorul agricol pentru procesarea și comercializarea semințelor oleaginoase. Compania este lider de piață de necontestat în piața uleiului îmbuteliat și are cea mai bună acoperire națională.

Cu sediul în București, Bunge România își derulează activitățile operaționale prin:
- 2 fabrici de procesare amplasate în Buzău și Lehliu,
- 2 silozuri proprii în Iași și Traian, județul Brăila,
- silozuri terțe pe întreg teritoriul țării
- terminale maritime de export/import în portul Constanța.

Mai multe informatii pot fi gasite pe site-ul nostru www.bunge-romania.ro

Contabil Stocuri (Lehliu)  -  Bunge Romania