Publicat 17 Feb 2017 | Reactualizat 20 Mar 2017 | Expiră 21 Mar 2017

Contabil Senior

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil;
- experienţă în contabilitate de minim 5 ani;
- cunoştinţe excelente de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte bune de limba engleza constituie un avantaj
- cunostinte utilizarea program de calcul tabelar EXCEL;
- cunostinte utilizare soft contabil Charisma ERP constituie un avantaj;
- abilitati de organizare si conducere a departamentului financiar-contabil;
- abilitati organizatorice si de comunicare;
- capacitate ridicata de analiza si sinteza;
- cunostinte bune ale legislatiei si procedurilor financiare romane

CERINŢE PENTRU EXERCITARE:

- Atentie concentrata si distributiva
- Initiativa
- Spirit organizatoric
- Echilibru emotional
- Placerea pentru lucrul cu cifre
- Capacitate de a evalua si a lua decizii
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Usurinta, claritate si coerenta în exprimare

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE: rigoare, exactitate, spirit practic, aptitudini de informare, tact, amabilitate, conducerea si controlul oamenilor, ambitie, încredere în sine.

Descrierea jobului

- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Asigura întocmirea documentelor justificative privind operatiile contabile
- Cunostinte intocmire declaratii fiscale;
- Intocmire ordine de plata in aplicatia bancara online;
- Mentine relatia cu Administratia Financiara si cu banca, in situatii exceptionale.
- Asigura întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislatia în vigoare
- Supervizarea si verificarea inregistrarilor efectuate de catre personalul din subordine
- Verifica operatiunile economico- financiare ale societatii;
- Inchidere lunara TVA si a conturilor de cheltuieli si venituri;
- Intocmirea decontului de TVA, a declaratiei 101, a declaratiei 112, 390, 392, 394, 100 a declaratiei Intrastat, chestionare pentru Institutul National de Statistica (lunare, trimestriale si anuale) si diverse raportari la BNR;
- Intocmirea lunara a balantei de verificare si supunerea spre aprobare a Directorului Financiar
- Evidenta imprumuturilor si a rambursarilor aferente acestora;
- Mentine un sistem de control intern adecvat cu privire la activitatea departamentului financiar-contabil;
- Sprijină auditorii externi în procesul de audit prin intocmirea rapoartelor solicitate;
- Diverse raportari catre conducerea societatii.
- Decide asupra modului de întocmire a lucrarilor contabile
- Semneaza corespondenta departamentului pe probleme de specialitate
- Semneaza spre verificare toate documentele financiar-contabile
- Este inlocuitorul Directorului Financiar pe perioadele în care acesta nu este disponibil

Beneficii:
- pachet salarial atractiv;
- abonament servicii medicale;
- contract de munca full-time/perioada nedeterminata.

Fiind prezenti din 2003 pe piata de OOH, in anul 2005 am revolutionat industria prin introducerea DOOH (Outdorul Digital).       Prin experienta acumulata si profesionalismul practicat si pentru a tine pasul cu evolutiile tehnologice din domeniu, in 2010 am reinventat acest segment de DOOH introducand PrimeTime-ul in outdoor. Contributia Phoenix Media la dezvoltarea acestui mediu in Romania, considerat a avea cel mai mare impact in spatiul public, a sporit flexibilitatea si capacitatea de targetare a audientei la nivel de ora.

Expirat
Contabil Senior  -  PHOENIX MEDIA