Gratis

Contabil Senior

Rin Hospitality Company

Candidatul Ideal

Absolvent al unei facultaţi profil economic, financiar-contabil;
Experienţă pe un post similar minimum 5 ani cu foarte bune cunoştinţe teoretice si practice de contabilitate şi economie;
Cunostinte avansate privind functionalitatea conturilor contabile;
Cunoştinţe MS Excel şi MS Office la un nivel mediu/avansat;
Disciplină şi organizare în muncă,initiativa;
Atenţie distributivă, concentrare la detalii si prioritizarea sarcinilor;
Capacitate de adaptare şi învăţare rapidă;
Abilităţi bune de comunicare şi lucru în echipă;
Capacitate de a lucra cu termene limită;
Cunoştinţele de operare aplicaţii software specializate constituie un avantaj;
Cunoştinţele de operare Pluriva constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
POSTUL ESTE CU PREZENTA FIZICA LA BIROU.
​NU ESTE HYBRID SAU REMOTE.

-efectueaza inregistrarea documentelor contabile in programul informatic ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de contabilitate;
-procesează toate documentele aferente intrărilor-ieșirilor de mijloace fixe, investiții, alte imobilizări corporale/necorporale (conturi clasa 2) inclusiv amortizarea;
-import facturi clienţi din Opera (programul informatic de la hotel);
-monitorizează cheltuielile/veniturile înregistrate în avans;
-reevalueaza conturile exprimate in valuta;
-verifica notele contabile de salarii cu centralizatorul primit de la departamentul de resurse umane;
-verifică periodic sau ori de cate ori este nevoie fișele furnizorilor și clienților și face punctaj cu aceștia;
-verifică conformitatea documentelor contabile justificative în baza reglementărilor legale în vigoare;
-răspunde de încadrarea corectă a veniturilor și cheltuielilor pe centre de cost;
-asigură întocmirea și închiderea balanțelor lunare;
-asigură întocmirea declarațiilor informative/statistice, respectând termenele de raportare lunare și reglementările legale;
-întocmește declarațiile si depune lunare/trimestriale/anuale (100, 112, 300, 390, 394, D406, F4109, etc) corect și la timp;
-verifică fisa sintetica de la ANAF;
-întocmește declarațiile privind taxele și impozitele datorate de societate la bugetul local. Calculeaza si depune taxa hoteliera, inscrieri auto;
-participă la întocmirea lucrarilor de închidere a exercițiului financiar-contabil;
-participă la procesul de auditare anuală a situațiilor financiare ale societății, colaborând cu auditorii externi
-efectuarea de plati catre furnizori si bugete.

Beneficii:
Se ofera oportunitatea integrarii intr-un colectiv dinamic, un mediu excelent pentru desfasurarea activitatii si un salariu atractiv.
- abonament medical clinica privata
- reduceri acces centrul SPA
- tichete de masa
-prima Paste/Craciun

RIN Hotels te invită să te alături celei mai bune echipe din industria ospitalităţii. Ai şansa să lucrezi alături de oameni profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. Cele doua hoteluri de patru stele, RIN Central şi RIN Airport, amplasate strategic în sudul, centrul, respectiv nordul Capitalei, prin diversitatea şi calitatea serviciilor asigură cel mai bun raport calitate/preţ garantând satisfacţia oaspeţilor noştri. RIN Airport Hotel este alegerea ideala atat pentru cei care aleg Bucurestiul ca destinatie de afaceri cat si pentru cei aflati in tranzit. Inaugurat in anul 2006, hotelul anticipeaza nevoile clientilor si satisface asteptarile acestora, oferind flexibilitate, profesionalism si o atitudine orientate spre acesta oferindu-i atentia cuvenita. RIN Central Hotel este localizat in centrul istoric, turistic si comercial al Bucurestiului, la doar 1 km de Piata Unirii sau Piata Universitatii si la numai 500 de metri de statia de metrou Piata Unirii si 2,5 km distanta fata de Piata Romana, intr-o oaza de liniste ferita de forfota urbana. La RIN Central Hotel atmosfera intima si stilata, la care se adauga profesionalismul personalului si calitatea serviciilor oferite va garanteaza o experienta unica. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment: www.rinhotels.ro www.domusstil.ro www.waterpark.ro Viziunea RIN Hotels este sa fie prima optiune pentru oaspetii ce aleg Bucurestiul ca destinatie turistica. Un brand puternic care se bazeaza pe satisfactia oaspetilor si multumirea angajatilor, ce ofera un produs inovativ la cel mai bun raport calitate/pret. Te asteptam in echipa!

RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment: www.rinhotels.ro www.domusstil.ro www.waterpark.ro

RIN Hotels isi propune sa fie perceput si recunoscut ca cel mai bun lant hotelier din Bucuresti prin modul in care depaseste asteptarile oaspetilor sai, prin munca de echipa, demonstrand inovatie, dinamism, atentie la detaliu si dedicatie pentru excelenta in servicii. Suntem o companie preocupata de angajatii sai, de motivarea lor, o companie de profesionisti care sa ofere un mediu de lucru atractiv, cu oportunitati de dezvoltare profesionala.

Viziunea RIN Hotels este sa fie prima optiune pentru oaspetii ce aleg Bucurestiul ca destinatie turistica. Un brand puternic care se bazeaza pe satisfactia oaspetilor si multumirea angajatilor, ce ofera un produs inovativ la cel mai bun raport calitate/pret.

Cele doua divizii RIN Hotels sunt ghidate pe competenta si profesionalismul echipei, pe respect pentru clientii RIN Hotels, pe echilibru, deschidere, onestitate si solidaritate.

Te asteptam in echipa!
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024