de ani Fără Frică...

Publicat 31 Iul 2007 | Reactualizat 29 Aug 2007 | Expiră 31 Aug 2007

Contabil Senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul finante- contabilitate
Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara
Cunostinte solide IT (MicrosoftOffice, Excel, Win-Mentor)
Limba engleza/germana la un nivel avansat; limba germana constituie un avantaj
Know-how solid in domeniul financiar- contabil
Orientare catre rezultate masurabile, flexibilitate, perseverenta
Personalitate puternica, deschisa si foarte bune abilitati de comunicare si relationare
Capacitate ridicata de a identifica rapid solutii si de a se dedica obtinerii rezultatelor
trasate

Descrierea jobului

Asigura managementul eficient, din punct de vedere financiar-contabil, al afacerii
Creaza documente specifice de contabilitate
Intocmeste inchiderile de luna, evidenta contabila, balanta, bilant
Asigura managementul salariilor si beneficiilor
Raspunde pentru activitati specifice de analiza si reporting, respectand cerintele companiei
Asigura un control riguros si competent al proceselor conform cerintelor tehnologiei si proceselor de productie
Mentine relatia cu bancile si institutiile statului
Raporteaza direct conducerii companiei
Coordoneaza si gestioneaza activitatea echipei din subordine

Beneficii:
Oportunitati de cariera excelente intr- o companie in plina expansiune
Mediu de lucru placut, o echipa entuziasta
Pachet salarial considerabil, raportat la experienta si nivelul profesional al candidatului

Descrierea companiei

Despre noi:

Feige Business Advisors GmbH a fost infiintata de catre Dieter Feige in 1985 in Dusseldorf. Inca de la inceput, am fost fideli misiunii noastre de a oferi servicii de consultanta riguroase si de o inalta tinuta profesionala in domeniul recrutarii de personal. In prezent, portofoliul nostru cuprinde clienti nu numai din Germania, dar si din Polonia, Romania, India si in curand Ucraina, prin filiale noastre.

Clientul nostru:

Clientul nostru este o companie romano- germana, de talie mijlocie, cu sediul central la Targu Mures. Clientul nostru activeaza in sectorul productiei si distributiei de produse alimentare, fiind lider de piata in zona. Compania se afla in expansiune (centrul si estul Europei), dispunand de tehnologie avansata, know-how, orientare catre clienti si asociati.

Expirat
Contabil Senior  -  FEIGE BUSINESS ADVISORS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles