Contabil senior

EFD INDUCTION SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  1. Absolvent studii superioare economice;
  2. Experiență relevantă în domeniu minim 3 ani ;
  3. Cunoașterea legislației fiscale, contabilitate financiară și de gestiune și raportare;
  4. Cunoștințe solide de operare în Excel, sisteme ERP;
  5. Limba engleza nivelul mediu;
  6. Capacitatea de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;
  7. Abilitati de comunicare si lucru atat individual cat si in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  1. Asigura si raspunde de inregistrarea corecta, completa, cronologica si sistematica a tututror operatiunilor contabile pe care le executa in conformitate cu legislatia in vigoare;
  2. Asigura suport pentru realizarea inchiderii lunare;
  3. Realizeaza lunar rapoartele financiare cerute de grup si management;
  4. Verifica componenta soldurilor conturilor, obtinere si verificare confirmari de solduri cu clientii/furnizorii;
  5. Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
  6. Participa la operatiile de inventariere anuala a patrimoniului.

EFD Induction este o companie multinationala cu filiale pe tot globul.

Producem sisteme avansate de incalzire bazate pe tehnologia de inductie. Clientii nostrii sunt in diverse industrii cum ar fi : industria automotive, electro-tehnica, mecanica si tubulatura .
EFD Induction Romania

Grupul EFD Induction a investit puternic in locatia din Romania in ultimii ani Echipa din Romania creste rapid extinzandu-se incontinuu. Locatia: zona industriala a Bucurestiului, comuna Vidra, judetul Ilfov.
Publicat 24 iun. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos