CONTABIL SENIOR (productie)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Calificari si experienta:

•Studii superioare finalizate in domeniul economic;
• Cunostinte solide in realizarea evidentelor contabile si de legislatie financiar-contabila;
• Operare soft-uri contabile, MS Office (avansat);
• Limba engleza (mediu);
•Experienta in domeniul financiar-contabil, minim 5 ani;
• Experienta in coordonarea echipelor.

Descrierea jobului

Responsibilitati:

•Procesarea documentelor financiar-contabile in programul de contabilitate;
•Gestionarea activitatii de contabilitate, elaborarea balantei financiare lunare, participa la intocmirea declaratiilor fiscale;
•Participa la elaborarea bilantului annual si semestrial;
•Efectuarea platilor si mentinerea legaturii cu furnizorii;
•Verificarea corectitudinii informatiilor din jurnalele de cumparari si vanzari si a deductibilitatii TVA-ului;
•Coordonarea echipei din departamentul contabilitate (2 persoane)

Clientul nostru 2Connect Romania proiecteaza, dezvolta și fabrica produse inovatoare pentru clienții OEM și ODM din întreaga lume.
50 de MINUTE SRL - oferim consultantă în procesele de resurse umane prin: analizarea necesitătii unor posturi noi/ existente în cadrul companiei, proiectarea şi implementarea fişelor de post, recrutarea şi selecţia de personal, instruiri în domenul HR, construirea bugetului de HR şi soluţii pentru un plan de compensaţii şi beneficii. Totodată suntem aici pentru a sprijini clientii în conceperea şi implementarea strategiei de HR, a planului de evaluare a performanţelor sau a altor procese din domeniul resurselor umane.

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 23 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos