Publicat 15 Feb 2019 | Reactualizat 15 Mar 2019 | Expiră 18 Mar 2019

Contabil – Senior | Expert

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim in echipa o persoana care detine cunostinte in domeniul reglementarilor contabile si fiscale, care urmareste perfectionarea si acumularea de experienta in ceea ce priveste profesia contabila.

- studii superioare economice în domeniul financiar contabil;
- experiență minim 5 ani în domeniu contabilitatii de comert si gestiune, organizare contabilă și coordonare departament financiar contabil;
- cunostințe solide în domeniul financiar contabil, fiscal, legislația în vigoare;
- persoana responsabila, punctuala, comunicativa si cu o mare dorinta/capacitate de a acumula informatii/cunostinte.
- mebru CECAR, drept de semnatura.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
  • Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
  • Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
  • Intocmeste la timp si in conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
  • Intocmeste situatiile financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
  • Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii;
  • Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
  • Se informeaza si isi insuseste orice modificare legislative aparuta;
  • Informeaza conducerea societatii de modificarile legislative;
  • Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
  • Evidenta contabila a conturilor de furnizori si client;
  • Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunilor cu amanuntul;
  • Realizarea analizelor economice-financiare/ alte rapoarte catre managmentul companiei;
  • Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.;
  • Inregistrarea documentelor financiar contabile;
  • Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.

Hummark este un Brand din Cluj-Napoca, care ofera sprijin profesional Partenerilor sai in procesul de recrutare si selectie al angajatilor adecvati. Oferim suport candidatilor in identificare punctelor forte si cautam sa identificam jobul cel mai potrivit.

Expirat
Contabil – Senior | Expert  -  Hummark