Gratis

Contabil Sef

Prodvinalco SA

Candidatul Ideal

Suntem interesați de tine dacă îndeplinești următoarele cerințe:
  • Persoană proactivă, implicata, meticuloasă și cu atenție la detalii;
  • Studii superioare economice;
  • 3+ ani experiență într-un rol similar;
  • Cunoștințe solide de fiscalitate, legislație adiacentă, practici contabile și fiscale;
  • Cunoștințe operare MS Office (Excel);
  • Abilități de sistematizare, organizare, prioritizare și coordonare echipă.

Descrierea jobului

  • Planifică și organizează activitatea departamentului Contabilitate;
  • Verifică operațiunile contabile la nivel de companie și se asigură că acestea sunt ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀făcute la timp, cu acuratețe și cu respectarea legilor în vigoare oferind acolo unde este cazul suport persoanelor pe care le coordonează;
  • Se asigură că toate declarațiile sunt întocmite corect și depuse în termenele legale la diversele instituții ale statului
  • Întocmește lunar baza de determinare a impozitului pe profit;
  • Întocmește pentru managementul companiei și pentru acționariat rapoarte de analiză legate de costuri, stocuri, impozite și taxe și alte rapoarte contabile la cerere;
  • Coordonează și participă la exercițiile de audit intern și extern ale companiei;
  • Actualizează în permanență manualul de politici contabile, atât cu modificările legislative dar și cu modul de tratare a spețelor noi cu care se confruntă entitatea;
  • Reprezintă compania în fața organelor de control fiscal;
  • Se subordonează directorului financiar.

Iar noi îți oferim:
  • Un pachet salarial motivant;
  • Mașină de serviciu;
  • Condiții moderne de muncă;
  • Instruire și dezvoltare profesională.

Suntem o companie cu tradiție de peste 90 de ani în domeniul băuturilor, cu capital integral privat și listată pe bursa AeRO de valori București.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024