Gratis

Contabil – Sef

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Ne dorim ca viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:
  • Experienta intr-o functie Contabil Sef/Director Economic
  • Absolvent/a de studii superioare economice
  • Minim 5 ani experienta in contabilitate pe o pozitie similara;
  • Certificare CECCAR
  • Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate
  • Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile
  • Capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si valorifica prin luarea de decizii
  • Cunoștințe bune de utilizare excel
  • Limba engleză - nivel mediu
  • Abilitati de analiza si de rezolvare a situatiilor
  • Initiativa, discretie, exactitate si corectitudine
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobului

  • Coordoneaza echipa din subordine
  • Coordoneaza proiectele, planifica si controleaza operatiunile;
  • Verifica/Intocmeste declaratiile financiare;
  • Analizeaza si raportează situatii, identifica problemele si propune dezvoltarea de solutii;
  • Reprezintă societatea în relatia cu autoritati si terti in domeniul de competenta;
  • Intocmeste si elaboreaza raportari financiare catre managementul superior al Societatii;
  • Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor;
  • Supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale;
  • Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere;
  • Asigura suport zilnic departamentelor companiei in scopul derularii business-ului ;
  • Intretine relatia cu autoritatile de control si taxe;
  • Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
  • Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia.
  • Participa la inventarierea anuala a patrimoniului si urmareste modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Pregateste si depune periodic declaratiile fiscale catre autoritati
  • Participa activ la procesul de audit intern si extern;
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.