Gratis

Contabil Sef

CHRISTIAN TOUR

Candidatul Ideal

Ne dorim ca viitoarea colega/viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:
  • Experienta dе minim 5 ani intr-o functie Contabil Sef / Director Economic
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil si fiscal;
  • Atestat CECCAR dе expert contabil - 10 ani vechime minim;
  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Capacitate dе a conduce, coordona, organiza si controla echipa si activitățile financiar contabile din cadrul Departamentului Contabilitate;
  • Experienta in utilizarea calculatorului: softuri dе contabilitate, e-mail, comunicare; Office – Word, Excel, altele;
  • Capacitate dе a prelucra informatiile, dе a le interpreta si dе a le valorifica prin luarea dе decizii sau prin furnizarea dе date prelucrate altor factori decizionali;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate;
  • Capacitate dе lucru în echipă şi individual;
  • Abilitati dе organizare si conducere;
  • Initiativa, discretie, atentie deosebita la detalii, exactitate si corectitudine.
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste

Descrierea jobului

Descrierea Jobului:
- Raspundе de inregistrаrеа contabila lа timp а tranzactiilor in contabilitate in concordantа cu rеglеmentarilе lеgаle contаbilе si fiscale si а procedurilor de lucru interne ale companiei la nivelul departamentului;
- Organizeaza, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii;
- Inregistreaza si/sau verifica inregistrarile zilnice efectuate de echipa din subordine aferente achizitiilor de marfuri interne si externe, prestari servicii, consumuri interne, obiecte de inventar, mijloace fixe, materiale si ambalaje, etc.;
- Rаspundе dе activitаtеa financiаr – contаbila a societatii în conformitate cu legislatia in vigoare;
- Raspunde de consemnarea corecta si la timp a tuturor operatiilor care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative;
- Analizeaza si raportează situatii, identifica problemele si propune dezvoltarea de solutii;
- Reprezintă societatea în relatia cu autoritati si terti in domeniul de competenta;
- Intocmeste si elaboreaza raportari financiare catre managementul superior al Societatii;
- Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor;
- Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor;
- Supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale;
- Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere;
- Asigura suport zilnic departamentelor companiei in scopul derularii business-ului ;
- Intocmeste diferite situatii financiare si rapoarte la cerere functie de cerintele de business, prelucrand in acest scop extrase din sistemul informatic;
- Intretine relatia cu autoritatile de control si taxe;
- Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor.
- Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
- Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia.
- Depune declaratiile fiscal
- Participa la intocmirea situatiilor financiare

BENEFICII
  • mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
  • traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
  • teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa;
  • posibilitati de promovare in cadrul Memento Group;
  • pachet salarial motivant in functie de experienta;
  • beneficii diverse, inclusiv la achizionarea de vacante.

Christian Tour a fost infiintata in 1997 si a devenit, in 20 de ani, cel mai mare tur operator din Romania.
De-a lungul acestor ani de activitate, echipa a acumulat o vasta experienta si cunostinte specifice in organizarea de vacante, iar compania si-a consolidat in mod constant si sistematic pozitia pe piata turistica.
Astazi, Christian Tour acopera toate segmentele de turism organizat, are o echipa puternica de peste 200 de angajati, se bucura de increderea a peste 1500 de agentii partenere si organizeaza vacantele a peste 200.000 de turisti in fiecare an.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024