Gratis

Contabil Sef

RURIS IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Compania noastră caută un Contabil Șef dedicat și experimentat, cu o atenție deosebită la detalii și abilități excelente de organizare, pentru a superviza și eficientiza activitățile noastre financiar-contabile.

Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul economic.
  • Experiență minimă de 3 ani într-o poziție similară.
  • Cunoștințe temeinice în sistemul organizatoric și financiar-contabil.
  • Cunoștințe solide despre legislația în vigoare în domeniul financiar-contabil și fiscal.
  • Capacitatea de a conduce și organiza întreaga activitate a departamentului financiar-contabil.
  • Experiență în utilizarea sistemelor de tip ERP.
  • Abilități solide de analiză și atenție la detalii.
  • Orientare către rezultate.
  • Excelente abilități de comunicare.
  • Reprezintă un avantaj cunoașterea aplicației SAP

Descrierea jobului

  • Organizarea, îndrumarea, conducerea și controlul eficient al activităților financiar-contabile.
  • Verificarea și monitorizarea respectării procedurilor interne.
  • Supravegherea reconcilierii conturilor și închiderea conturilor și a balanței de verificare.
  • Urmărirea înregistrării cronologice a tuturor operațiilor patrimoniale.
  • Răspunderea pentru întocmirea corectă și depunerea la termen a declarațiilor de impozite și taxe.
  • Întocmirea diverselor rapoarte și analize solicitate de către management.

RURIS este o companie cu capital 100% românesc, care investește în activități de cercetare-dezvoltare și producție de motoutilaje agricole. Scopul nostru este acela de a crea produse fiabile, care să vină în sprijinul celor care doresc să lucreze mai ușor și mai eficient.

În cei peste 30 de ani de când este pe piață, compania RURIS s-a dezvoltat constant și a ajuns unul dintre jucătorii importanți de pe piață, cu o rețea la nivel național. La ora actuală, portofoliul nostru numără peste 400 de produse, acestea fiind prezente în 300 de puncte de vânzare din întreaga țară si de 2 ani si peste hotare, in peste 10 tari.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024