Gratis

Contabil Sef

Hanna Instruments Parcul Științific Nușfalău

Candidatul Ideal

  • Experienta anterioara in companii de productie pe un post similar minimum 8 ani
  • Foarte bune cunoştinţe teoretice si practice de contabilitate şi fiscalitate
  • Absolvent al unei facultaţi profil economic, financiar-contabil
  • Abilitati de organizare, coordonare echipa si prioritizare;
  • Capacitate de a lucra cu termene limită
  • Cunoştinţele de operare aplicaţii software specializate
  • Cunostiinte de utilizare PC: MS Word, Excel - nivel avansat;
  • Abilitati avansate de comunicare in limba engleza

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza si verifica acuratetea datelor contabile inregistrate.
  • Se asigura ca respectarea terrmenelor aferente tranzactiilor din contabilitate sunt in concordantа cu politicile companiei si a rеglеmentarilor lеgаle contаbilе si fiscale
  • Gestioneaza si coordoneaza activitatile de inchidere lunara in conformitate cu cerintele si termenele prevazute de legislatia in vigoare
  • Intocmeste si verifica inchiderea balantei lunare;
  • Intocmește declarațiile privind taxele și impozitele datorate de societate la bugetul local
  • Participă la întocmirea lucrarilor de închidere a exercițiului financiar-contabil
  • Suport in intocmirea si elaborarea raportarilor financiare catre managementul superior al Societatii;
  • Participă la procesul de auditare anuală a situațiilor financiare ale societății, colaborând cu auditorii externi
  • Isi aduce aportul in diverse proiecte implementate la nivel de companie
  • Urmareste modificarile legislative, anticipeaza impactul si propune masuri de optimizare;
  • Coordoneaza si indruma echipa de contabilitate aflata in subordine

HANNA Instruments® was founded in 1978 and became a world leading seller, manufacturer and developer of analytic instrumentation used in Chemical Laboratories and Chemical Production, Waste Water Treatment, Environment Control, Drinking Water Analyses, Food and Beverage Industry, Agriculture, Fish Farming. Starting from 2000, HANNA Instruments® is present in Romania and the main production facility is located in Hanna Instruments Scientific Park in Salaj county. With more than 1,000 employees in the field of instrumentation, sensors, chemical, electronic, SMT, mechanical, injection, CNC, graphic, packing and logistic activities HANNA Instruments® is covering all production phases and stages necessary to obtain the top measurement and control instrumentation. The facility is constantly growing and expanding to accommodate new technologies and new products following to become one of the top production facilities in Romania.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024