CONTABIL SEF

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoaștere la nivel avansat a legislației în domeniul financiar-contabil si fiscal;
  • Cunoasterea aplicatiei ERP- SAP constituie avantaj;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
  • Rezistență la efort și stres;
  • Cunostinte avansate de MS Office (word, excel).

Descrierea jobului

DESCRIEREA POSTULUI:

a.) Financiar - Contabilitate
  • asigura si organizeaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare si in conformitate cu politicile contabile ale grupului;
  • intocmeste si raspunde de situatiile financiare statutare anuale, raportarile financiare in scopuri de consolidare de catre grupul Adcuram, raportarile periodice catre grup si participa la auditarea acestor situatii financiare si raportari acolo unde este cazul;
  • asigură și răspunde de îndeplinirea la termen a obligațiilor societății față de bugetul statului și terți în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
  • asigură și răspunde de elaborarea balanței de verificare la termenele stabilite de legislația în vigoare;
  • intocmeste si depune situatiile lunare la inchiderea de luna, a declaratiilor fiscale si altor raportari prevazute de lege si de grup;
  • participa la fundamentarea si intocmirea Bugetului de Venituri si Cheltuieli in colaborare cu compartimentele companiei; analizeaza si raporteaza executia bugetara;

b.) Resurse umane
  • contribuie la desfasurarea corespunzatoare a activitatii de salarizare din cadrul societatii prin respectarea procedurilor interne si a legislatiei in vigoare;
  • raspunde de calculatia drepturilor salariale cuvenite personalului conform realizarilor individuale si a sarcinilor transmise, in termenul stabilit;
  • asigura calculatia la termen a obligatiilor la bugetul statului si alte obligatii rezultate din drepturile salariale;
  • reprezinta societatea in relatia cu autoritatile si organele de control legate de activitatea de personal-salarizare;

Beneficii
  • Veti lucra intr-o echipa apartinand unei firme cu traditie, leader in domeniul distributiei de senzoristica si articole electrotehnice;
  • Veti putea sa va manifestati activ ideile creatoare si veti beneficia de suportul unei echipe cu o buna experienta;
  • Veti beneficia de conditii excelente de munca, de un salariu corect si de un loc de munca pe termen lung.

Parte a grupului german STEINEL, Steinel Distribution este distribuitor de solutii pentru iluminat, scule cu aer cald si pistoale de lipit.

Publicat 4 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022