Contabil șef

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 4500 - 5500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Capacitatea de a lucra in echipa
- Capacitatea de a comunica clar si concis; organizat, proactiv, riguros
- Atent la detalii si calitate
- Persoana activa, energica si puternica, orientata spre munca de documentare si control;
- Persoana echilibrata cu grad ridicat de autocontrol a starilor emotionale astfel incat acestea sa nu influenteze performantele si rezistenta la stres;

Descrierea jobului

- cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- cunoasterea legislatiei in domeniu
- capacitatea de a utiliza eficient tehnica de calcul;
- abilitati de lucru cu Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel si de utilizare a Internetului, cunoasterea produselor informatice specifice compartimentului si modul de exploatare a acestora.
- Efectueaza inregistrari in contabilitatea societății
- Verifica respectarea regulilor de intocmire a situatiilor financiare anuale, semestriale si oricand sunt solicitate prin prevederi legale, aproba situatiile financiare;
- Participa la intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli si la monitorizarea executiei bugetare.
- Participa la intocmirea raportarilor de natura financiar-contabila ale Societatii, altele decat situatiile financiare, solicitate de catre diverse autoritati
- Participa la derularea altor activitati in cadrul departamentului financiar-contabilitate (ex. intocmirea documentatiei privind: reinnoirea contractelor, reevaluarea activelor imobilizate etc.)
- Verifica/se asigura de indeplinirea obligatiilor fiscale ale societatii catre Bugetul de Stat , Bugetele Locale ,Bugetul asigurarilor sociale, Bugetul fondurilor speciale.
- Verifica lunar situatia privind realizarea bugetului de venituri si cheltuieli si bugetul cheltuielilor de functionare;
- Supravegheaza gestionarea stocurilor si intocmeste documentele privind miscarea acestora (Excel)

Descrierea companiei

Societate achiziții cereale și transport mărfuri.
Publicat 16 oct. 2021 Reactualizat 13 nov. 2021 Expiră 15 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos