Gratis

Contabil - Perioada determinata 2 ani

SPHERA FRANCHISE GROUP SA

Candidatul Ideal

- Studii universitare (economice) finalizate;
- Certificari in contabilitate – reprezinta un avantaj;
- Experienta anterioara pe un post similar – minim 2 ani;
- Cunostinte operare MS Office;
- Cunostinte limba engleza la nivel mediu;
- Capacitate de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
- Bune abilitati de comunicare (verbala si scrisa);
- Capacitate de adaptare si relationare;
- Experienta in utilizarea softul contabil Navision;
- Atitudine pozitiva si proactiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigura evidenta contabila a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si a disponibilitatilor banesti ale companiei;
- Inregistreaza si verifica incasarile si platile in lei si valuta conform extrasului de cont;
- Inregistreaza facturi (furnizori interni/externi);
- Intocmeste ordine de plata aferente facturilor aprobate;
- Intocmeste rapoarte de reconciliere a datelor furnizori, clienti, disponibilitati bancare;
- Inregistreaza note contabile de estimare;
- Arhiveaza fizic si electronic documente primite (facturi,contracte);
- Pregateste diverse situatii conform solicitarilor primite de la superiorul direct.

Sphera Franchise Group S.A. este un holding ce reunește sub umbrela sa companiile care operează în sistem de franciză brandurile KFC, Pizza Hut, Pizza Hut Delivery și Taco Bell în România, KFC în Republica Moldova şi KFC în Italia.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 18 Mai 2024