Contabil JYSK Romania

JYSK - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam o persoana care sa aiba urmatoarele calificari:

  • Absolvent al unei facultati din domeniul economic, de preferat Finante sau Contabilitate
  • Experienta de 1-2 ani, de preferat intr-o companie multinationala
  • Cunostinte in domeniul legislatiei financiar-contabile
  • Proactiva
  • Sa aiba abilitati de organizare, orientata catre rezultate, dispusa sa invete lucruri noi
  • Sa cunoasca lb. Engleza-nivel mediu
  • Sa aiba cunostinte bune de Microsoft Office, in special Excel
  • Cunoasterea programului informatic SAP va fi considerata un avantaj

Descrierea jobului

La ce sa te astepti in activitatea zilnica?

  • Pregatesti, verifici si transmiti rapoarte locale si participi la pregatirea rapoartelor periodice si ad-hock.
  • Asiguri operatiuni administrative in conformitate cu conceptele si procedurile corporative definite.
  • Inregistrezi facturi peentru furnizori interni si externi
  • Inregistrezi facturi pentru clienti
  • Inregistrezi deconturi de cheltuieli si ordine de deplasare pe centre de cost
  • Inregistrezi extrase bancare
  • Confirmi solduri clienti si furnizori
  • Verifici inregistrarea corecta pe centre de cost
  • Oferi suport pentru colegii din magazine pe probleme de contabilitate
  • Arhivezi documente contabile si juridice

Iti oferim oportunitati. Vei gasi:
  • o cultura organizationala in care deciziile se iau rapid si sunt practice
  • salariu competitiv
  • oportunitati de dezvoltare si invatare
  • o atmosfera de lucru excelenta, in care colegii se ajuta reciproc
  • fructe, cafea, apa din partea companiei
  • tichete de masa, asigurare medicala, 20% reducere la produsele JYSK, teambuilding-uri

JYSK este un lant international de retail (peste 3000 magazine) care comercializeaza produse pentru casa, deschis in 1979. In Romania ne propunem sa deschidem in medie 15 magazine noi pe an si sa ajungem la 200 de magazine. In JYSK, credem ca cei care au abilitati dezvoltate de analiza, sunt orientati catre oameni si comunicare trebuie sa fie in echipa noastra.

Publicat 20 Iul. 2022 Reactualizat 18 Aug. 2022 Expiră 19 Aug. 2022