Gratis

Contabil Junior

SC EUROEST C AR SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Contabil Junior, entuziast, care să se alăture echipei noastre dinamice!

Cerințe:
  • Experinta minima sau proaspat absolvent de studii superioare în domeniul economic;
  • Cunoștințe de bază ale principiilor contabile și ale utilizării software-ului specific (ex. SAP, MY MANAGER, VB COUNT);
  • Atenție la detalii, bune abilități de organizare și capacitate de a respecta termene limită;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Arhiveaza facturile emise pentru clientii firmei, registrul de casa, contracte, foi de parcurs;
  • Organizeaza arhiva;
  • Evidenta si arhivare documente registratura;
  • Verifica lunar fisele de pontaj;
  • Verfica lunar jurnalul de cumparari si vanzari;
  • Inregistreaza incasarile si platile conform extras de cont;
  • Opereaza incasarile si platile in numerar conform registru de casa;
  • Emite deconturi pentru avansurile din trezorerie;
  • Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
  • Verifica zilnic soldurile din banca, casa si avansurile din trezorerie in lei;
  • Verifica documente facturi export EEC (CMR-uri);
  • Emite hotarari AGA;
  • Emite procese verbale, imputerniciri personal;
  • Corespondenta postala si preluare plicuri curierat;
Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonusuri in functie de performanta;
  • Contract perioada nedeterminata;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training etc.;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic, alaturi de o echipa tanara in plina expansiune.

Euroest Car o companie agila, cu un nivel de crestere ridicat, specializata in distributia pieselor de schimb originale.
Ne-am angajat pe drumul devenirii unei companii de referinta in industria noastra, la nivel regional, in ceea ce priveste eficienta si calitatea serviciilor oferite partenerilor nostri.
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024