CONTABIL JUNIOR

QUEEN MONACO 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
- Sa posede cunostinte de baza a principiilor contabile;
- Cunostinte avansate de operare intr-un program de contabilitate constituie un avantaj;
- Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- Cunostinte MSOffice;
- Gandire analitica si sintetica;
- Aptitudini de comunicare;
- Capacitatea de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;

Descrierea jobului

- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a documentelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.

- Urmarirea incasarilor la termen a facturilor emise catre clienti; realizarea lunara a punctajelor cu clientii si furnizorii , a ordinelor de compensare acolo unde este cazul;

- Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a Registrului de casa.

- Tinerea la zi a evidentei Biletelor la Ordin si/sau filelor CEC emise / primite de firma catre furnizori / de la clienti, urmarirea decontarii sau recuperarii acestora in vederea anularii, atunci cand este cazul.

- Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.

- Colaborarea stransa cu colegii din departament si cu celalalte departamente ale societatii.

- Participarea la inventarierea anuala in vederea inchiderii bilantului contabil si furnizarea datelor corecte si complete membrilor comisiei de inventariere.

- Respectarea prevederilor legale in domeniul financiar-contabil si fiscal;

- Cunoasterea si participarea la realizarea politicilor si obiectivelor companiei;

- Indeplinirea intocmai si la termen a atributiilor prevazute in fisa postului si sarcinilor concrete de munca conform criteriilor de performanta ale postului;

- Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile.

Queen Monaco inseamna peste 20 de ani de experienta (FMCG, distributie si consultanta) pusi in sprijinul partenerilor sai cu ajutorul echipei proprii!

Calitatea serviciilor este un atribut al celor care privesc in viitor, care construiesc parteneriate, iar investitia in calitate este, dincolo de cea financiara, o investitie umana, o schimbare de mentalitate, o continua educatie spre mai bine, spre performanta si competitivitate!

www.queenmonaco.ro

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.