Contabil Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii în domeniu economic și cunoștințe relevante de contabilitate si in ințelegerea situațiilor financiare:
  • Cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office (obligatoriu);
  • Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
  • Seriozitate, meticulozitate, proactivitate, initiativa;
  • Abilități analitice solide si capacitate de a indeplini sarcinile ce-i revin

Descrierea jobului

  • Pregătește și postează înregistrările contabile specifice societăţilor din portofoliu;
  • Pregătește situațiile de închidere de lună și asigură desfășurarea acestora în termenul stabilit;
  • Analizeaza principalele conturi din balanta de verificare cu scopul de a urmări coerenţa şi justificarea soldurilor;
  • Participa la pregatirea situațiilor financiare statutare, a pachetelor de raportare si a reconcilierilor sub supravegherea superiorului ierarhic;
  • Indeplinirea altor sarcini cu referire la înregistrările contabile periodice trasate de către superiorul ierarhic;
  • Urmărește și ține evidența tuturor proiectelor alocate.

Artmark, prima casă de licitații de artă din România ce funcționează la standarde internaționale, aduce de 10 ani, colecționarii și pasionații de artă mai aproape de cele mai bune opere pe care piața de artă românească le are de oferit. De la prima licitație din decembrie 2008 și până astăzi, Artmark a organizat sute de licitaţii de artă la nivel național, precum și licitații-duplex la nivel internațional, dar și licitații online-only, care au pus în vânzare aprox. 40.000 de opere de artă şi obiecte de colecţie.

Publicat 5 oct. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos