Publicat 16 Iul 2019 | Reactualizat 13 Aug 2019 | Expiră 16 Aug 2019

Contabil junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare în domeniul contabilitate/finante sau economic;
Experiență în muncă într-un post similar;
Capacitate de comunicare si relationare cu colegii si clientii;
Organizat, orientare spre rezultate, punctualitate, viteza de lucru;
Confidențialitate asupra informațiilor interne și externe;
Spirit de iniţiativă, proactivitate si dorinţă de perfecţionare continua;
Nivel ridicat de atenţie şi concentrare;
Cunostinte operare MS Office (Excel/Word);
Competențe de limbă engleză, scris si vorbit (limba franceza reprezintă un avantaj).

Descrierea jobului

Tinerea completa a evidentei contabile primare;
Emitere facturi, inregistrare si verificare facturi, inregistrare si verificare deconturi soferi, registru de casa, registru de banca;
Evidenta clienti/furnizori, fisa acestora si confirmarea cu clientii/furnizorii ori de cate ori este nevoie;
Evidenta contabila a extraselor de la banci;
Evidenta contabila a conturilor de client si furnizori;
Intocmeste documentatia necesara in vederea rambursarii TVA-ului din extern si tine evidenta acestuia;
Emitere corespondenta si inregistrare corespondenta;
Alte activitati ce tin de respectarea normelor legale;
Intocmeste rapoarte si statistici periodic si le trimite catre management sau la cererea managementului.

SC AMADEUS SPEED SRL este o companie infiintata in 2014. Suntem o societate de transport dinamica, motivata si serioasa, de aceea putem sa spunem ca ne mandrim cu calitatea serviciilor oferite, promptitudinea si profesionalismul echipei. In prezent echipa este formata din peste 25 angajati.

Serviciile oferite de societatea noastra sunt:

- Transport intern express

- Transport international express in toata Europa

- Transport in regim de grupaj sau exclusiv

Expirat
Contabil junior  -  SC AMADEUS SPEED SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles