Gratis

Contabil junior (Specialist /Cost Controller Junior)

SAVVY FINANCE S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea de viitori colegi care sa ocupe pozitia de Cost Controller Junior (sau Specialist cost controller/ Contabil junior/ Product cost controller) pasionat de contabilitate, dornic să învețe și să se dezvolte într-un mediu dinamic - pentru punctul de lucru din Rădăuți.

Adresa este:
  • Strada Austriei Nr. 1, 725400 Radauti
Dacă ești la început de drum în cariera ta în contabilitate și doresti sa te dezvolti si sa inveti, această poziție este pentru tine! Veți avea ocazia să vă dezvoltați abilitățile într-un mediu profesional și să lucrezi alaturi de specialisti din domeniu.

Alătură-te echipei noastre și aplica la anuntul de mai jos!

Așteptăm cu nerăbdare să ne cunoastem! :)

Cerințe:
  • Studii superioare finalizare: diplomă de licență în contabilitate, finanțe, administrarea afacerilor sau în domenii conexe.
  • Minim 2 ani de experiență în controlul costurilor sau în roluri conexe de analiză financiară – reprezinta un avantaj.

Competente si abilitati:
  • Cunoașterea software-ului SAP – reprezinta un avantaj;
  • Cunoastinte limba engleaza – nivel intermediar
  • Abilități analitice puternice, cu atenție la detalii;
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare;
  • Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu de echipă;
  • Mentalitate proactivă cu capacitatea de a prioritiza sarcinile și de a respecta termenele limită.
  • Înțelegerea principiilor contabile de bază și a conceptelor financiare.

Descrierea jobului

  • Urmăreste și analizeaza elementele de cost pentru a identifica zonele de optimizare a costurilor și de îmbunătățire a eficienței;
  • Asista la pregătirea, monitorizarea și analiza costurilor bugetare;
  • Colaboreaza cu diverse departamente pentru a aduna date legate de costuri și pentru a oferi informații pentru luarea deciziilor.
  • Genereaza rapoarte privind măsurile de control al costurilor, variațiile și indicatorii de performanță.
  • Identifica oportunități de reducere a costurilor și de îmbunătățire a proceselor.
  • Participa la audituri pentru a asigura conformitatea cu controalele interne și cu cerințele de reglementare.
  • Acorda sprijin controlorilor de costuri de nivel superior în diverse sarcini și proiecte, după caz.

Recrutam pentru unul dintre clientii nostri - HS Timber Group, o companie cu o tradiție îndelungată în prelucrarea lemnului și cu origini austriece, puternic înrădăcinată în Europa Centrală și de Est, în special în România. Lemnul este pasiunea noastră. Cu aproape 2.700 de angajați în Austria, Germania, Finlanda și România, prelucrăm lemnul și livrăm produse din lemn către clienți industriali din întreaga lume.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024