Publicat 09 Oct 2019 | Reactualizat 16 Oct 2019 | Expiră 08 Nov 2019

Contabil junior / economist contabil

1 post

Candidatul ideal

- studii superioare;
- cunostinte limba Engleza;
- bune cunostinte teoretice si practice de contabilitate;
- experienta operare software ERP;
- cunostinte de operare pc;
- experienta de lucru in domeniul financiar-contabil;
- abilitati de comunicare si capacitate de a lucra cu oamenii;
- persoana punctuala, responsabila, organizata si precisa.

Descrierea jobului

- activitati de contabilitate financiara;
- contabilizeaza si inregistreaza documentele primare in programul de contabilitate WinMentor;
- contabilizeaza si inregistrează facturile emise de furnizori pentru bunurile livrate ori serviciile prestate companiei;
- contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa si banca;
- verifica solduri de plata/incasare cu colaboratorii si tine evidenţa acestora;
- urmărirea si verificarea platilor catre furnizori şi a încasărilor de la clienti;
- inregistrarea intrarilor de marfa din import/intracomunitare (întocmire NIR);
- gestionare si intocmire diverse rapoarte si declaratii pentru relatia cu terti (Fondul de Mediu, management deseuri, etc.);
- gestionarea instrumentelor de plata - CEC si BO;
- activitati specifice departament comercial (achizitii, logistica);
- indeplineste activitati de planificare, organizare si coordonare.

Oferim:
- bonuri de masa;
- decontarea transportului pana la punctul de intalnire cu microbuzul firmei;
- posibilitatea de a lucra si a te dezvolta in cadrul unei companii de succes;
- integrare intr-o echipa tanara si dinamica;
- acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.
Locatie: Strada Macului nr. 17, Rudeni, Ilfov. Program de lucru: L-V: 9.00-17.30

Companie importatoare si distribuitoare de produse parafarmaceutice, atat sub brandul propriu - Minut, Minut Baby - cat si alte branduri - , Norditalia, Puris, TopGlove. Ca si gama de produse, importam si distribuim teste de sarcina, teste de ovulatie, termometre, leucoplast, fesi, comprese, manusi de examinare, seringi, biberoane, produse cosmetice, nebulizatoare, puericultura mica.

Contabil junior / economist contabil  -  Vision Trading Grup SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles