CONTABIL JUNIOR /ECONOMIST ASISTENT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Daca domeniul financiar -contabil este un domeniu de interes pentru tine, daca te poti adapta usor multiplelor tipologii umane, daca iti place sa inveti continuu, daca ti-este familiara suita office si esti usor adaptabila diverselor aplicatii de calculator, daca iti place sa comunici si sa te gandesti in mod creativ la modalitati in care sa poti aduce un plus de valoare activitatii companiei pentru care lucrezi si daca ai studii superioare economice ai putea fi candidatul/candidata perfect/a pentru noi.

Descrierea jobului

  • Intocmirea de documente primare de contabilitate pentru angajator dar si pentru clientii societatii;
  • Inregistrarea documentelor contabile primare in softurile contabile sub indrumarea unui contabil senior pentru clientii societatii;
  • Intocmirea si urmarirea contractelor societatii, facturarea lucrarilor lunare si suplimentare;
  • Pregatirea documentelor pentru diverse institutii si depunerea/urmarirea lor;
  • Arhivarea documentelor societatii si/sau a clientilor societatii;
  • Alte activitati conexe ( analize financiare, analize de costuri, confirmari de sold, etc- la nivelul pe care il poti controla si in limita de timp disponibila ,desigur) .

Beneficii :
  • Salariu conform medie piata pentr abilitatile detinute;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitate de promovare si bonusare;
  • Mediu de lucru placut;
  • 3 zile suplimentare de concediu, fata de minimul legal

FINSMART, ACCOUNTING este o companie dinamica, ce ofera servicii de contabilitate, payroll, consultanta financiara si fiscala, pentru companii din diverse domenii de activitate.
Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos