Contabil gestiune / Contabilitate primara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii economice contabile;
  • Experienta minim 1 an in domeniu;
  • Cunostinte de utilizare soft contabilitate Nexus;
  • Bune cunostinte de operare MS Office (Excel, Word);
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Atitudine pozitiva;
  • Abilitate de lucru in echipa.

Descrierea jobului

  • Introducerea datelor, prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri), arhivarea documentelor;
  • Inregistrarea facturilor de la furnizori;
  • Emitererea facturilor catre clienti;
  • Intocmirea bonurilor de Consum;
  • Solicita asistenta de specialitate (daca este cazul) Contabilului Financiar;
  • Activitati legate direct sau indirect de contabilitatea primara;
  • Respecta toate procedurile si instructiunile de lucru in activitatea pe care o desfasoara;
  • Respecta confidentialitatea sarcinilor de serviciu si a tuturor datelor si informatiilor de care a luat la cunostinta in timpul executarii contractului individual de munca si a prezentei fise de post.
  • Verificare documente contabile;
  • Intocmirea unor situatii centralizate in Excel, Google Sheets si altele similare;
  • Verificarea soldurilor din contabilitate;
  • Analiza fiselor partener;

Descrierea companiei

CINE SUNTEM NOI?
Suntem o societate cu capital integral privat, infiintata in anul 2014 care si-a desfasurat activitatea preponderent in Judetul Iasi.
Avem la bază o experiență în construirea de clădiri rezidențiale, comerciale si industriale, acesta fiind si principalul obiect de activitate al societății noastre.

DE CE SA TE ALATURI ECHIPEI NOASTRE?
De la inceput societatea noastra a fost intr-o continua crestere a numarului de angajati abordand proiecte de amploare in judetul nostru. Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa in care experienta ta profesionala va fi provocata in permanenta, atunci asteptam sa ne trimiti CV ul tau.
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 28 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos