Contabil / Economist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- persoana agreabila cu disponibilitate si abilitati de comunicare;
- capacitate de prelucrare, interpretare si valorificare a informatiilor prin luarea de decizii sau prin furnizarea datelor prelucrate altor factori decizionali;
- persoana constiincioasa, riguroasa si corecta;
- abilitati de sistematizare, organizare si prioritizare;
- cunostinte foarte bune de operare pe calculator, Word nivel mediu, Excel nivel avansat;

Descrierea jobului

- intocmeste registrul de casa si documentele primare de decontare, verifica deconturile de cheltuieli;
- inregistreaza in evidenta contabila extrasele de cont si efectueaza alocarea incasarilor;
- opereaza platile societatii in aplicatiile bancare si rezolva cu banca orice situatie aparuta in procesul de plata;
- inregistreaza în evidenta contabila facturile de prestari servicii;
- asigura intretinerea modulelor de furnizori si clienti si actualizarea datelor din aplicatiile bancare;
- emite facturi catre client din sistemele tehnic-operative si urmareste achitarea acestora;
- verifica si arhiveaza documentele contabile;
- verifica soldurile conturilor si efectueaza reconcilieri de solduri;
- furnizeaza informatii pentru inchiderea de luna si efectuaza verificari si reconcilieri intre aplicatiile folosite de companie;
- este implicat in proiectele derulate de departamentul economic;
- participa la inventarirea anuala din partea departamentului economic;
- participa la auditul financiar anual.

D&CA INSURANCE BROKER s-a infiintat in anul 2007, este in top 20 brokeri de asigurare din Romania, are o echipa tanara si profesionista, care deserveste clienti din intreaga tara, cu o vasta experienta in asigurari generale si de viata, al carei scop este de a oferi clientilor sai servicii de consultanta si intermediere in asigurari la cele mai inalte standarde.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos