CONTABIL / ECONOMIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1000 - 1200 EUR
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienta in domeniu minim 3 ani.

Descrierea jobului

  • Prelucrarea si inregistrarea documentelor financiar-contabile in programul SAGA (facturi furnizori/client, chitante, deconturi, salarii, leasing, inchidere luna)
  • Intocmirea de situatii economice periodice privind starea economica a companiei si fluxul de cash-flow ( incasari/cheltuieli) pentru desfasurarea unei activitati continue.
  • Intocmirea balantei lunare, evidenta clientilor, furnizorilor si a stocurilor.
  • Mentinerea evidentei de costuri pentru proiectele in derulare cat si sinteza acestora din punct de vedere economic in comparatie cu contractul de executie.
  • Reglarea fisei sintetice.
  • Intocmirea unor rapoarte financiare diverse
  • Intocmirea declaratiilor lunare si deconturilor de TVA.
  • Intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual si a inventarului societatii
  • Mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare;
  • Operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa;
  • Operatiuni in Revisal
  • Reprezentarea societatii in cazul controalelor ANAF,ITM, Disciplina in Constructii,etc
  • Intocmirea grilei de salarizare si efectuarea platilor prin banca sau numerar.

Constructii civile si industriale, executie si montaj constructii metalice, inchideri cu panouri termoizolante instalatii tehnico-sanitare si canalizare, amenajari interioare si exterioare, termoizolatii si hidroizolatii, lucrari de vopsitorie

Publicat 6 mai 2022 Expiră 20 mai 2022