Publicat 09 Iul 2006 | Reactualizat 05 Sep 2006 | Expiră 07 Sep 2006

contabil cu experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Absolvent studii superioare profil economic (profil Finante - Contabilitate reprezinta un avantaj);
-Minimum 5 ani experienta intr-un post similar;
-Expert contabil (CECCAR)
-Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar contabila, IAS/IFRS
-Cunostinte de operare PC, MS Office
-mod de gandire pozitiv, analitic, foarte bun in comunicare, organizare si supervizare
-lucru sub presiune
-spirit de echipa

Descrierea jobului

Inregistreaza, verifica si reconciliaza tranzactiile economice in contabilitatea primara si financiara conform standardelor contabile romanesti si standardelor internationale de raportare financiara;
Verifica si reconciliaza tranzactiile economice inregistrate in contabilitatea financiara in moneda functionala (Leu Greu - RON) cu corespondenta acestora in moneda de raportare (USD-euro);
Verifica compatibilitatea cu legislatia fiscala a intocmirii si evidentei documentelor primare si a inregistrarii acestora in contabilitatea primara si financiara;
Calculeaza, verifica si inregistreaza impozitele si taxele datorate statului;
Verifica si reconciliaza integral sau partial balanta de verificare;
Intocmeste partial sau integral bilantul contabil si raportarile trimestriale/ semestriale pentru Ministerul de Finante, piata de capital si alte institutii;
Intocmeste, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/ contabile legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de institutii de control, auditorul extern, institutii financiare si de credit, management, actionari, investitori, auditul intern;
Intocmeste, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii necesare managementului pentru gestionarea financiara si operationala a companiei.;
Este responsabil de intreaga activitate financiar-contabila a unei parti din grup (5 firme)

IMPORTATOR SI PRODUCATOR DE CAFEA INSTANT, CAFEA BOABE, CAFEA MACINATA, CONSERVE FRUCTE SI LEGUME, FRUCTE USCATE; AL 3-LEA IMPORTATOR DE CAFEA DIN ROMANIA

Expirat
contabil cu experienta  -  KLEVEK COMPANY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles