Publicat 05 Dec 2007 | Reactualizat 03 Ian 2008 | Expiră 05 Ian 2008

Contabil(a) cu experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- facultate de profil economic;
-capacitate de analiza si sinteza date;
-capacitate de studiere si fundamentare a solutionarii problemelor aparute;
-cunostinte de legislatie financiar contabila;
-experienta in contabilitate minim 2-3 ani;
-cunostinte foarte bune de operare PC;
-receptivitate,flexibilitate,spirit de echipa,dorinta de perfectionare;
-bune abilitati de comunicare si relationare.

Descrierea jobului

- contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
- inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
- se documenteaza la zi cu privire la legislatia in domeniul financiar-contabil si fiscal si raspunde de desfasuarea activitatii in conformitate cu legislatia de specialitate;
- intocmirea de raportari catre managementul companiei;
- inchiderea lunii(TVA,impozit pe profit etc)si depunerea declaratiilor lunare;
- lucrari de contabilitate financiara pana la nivelul balantei;
- inregistrarea si verificare declaratiilor catre bugetul de stat;
- solutionarea problemelor fiscale si contabile;

- pachet salarial motivant;
- posibilitati de promovare si perfectionare;
- lucrul intr-o echipa tanara, dinamica si creatoare.

TOTGSM COMUNICATION este una dintre cele mai importante Companii de distributie la nivel national a cartelelor pre-platite GSM (Vodafone, Orange, Cosmote, Romtelecom).

Expirat