Publicat 01 Aug 2019 | Reactualizat 15 Aug 2019 | Expiră 31 Aug 2019

Contabil şef cu experienţă în domeniul Construcţiilor

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate, profil economic;
- Experienta minimum 5 ani pe o pozitie similara;
- Experienta in utilizarea programelor de contabilitate- nivel avansat;
- Cunostinte solide Operare PC: MS Office;
- Cunostinte solide privind legislatia financiar-contabila;
- O buna intelegere a standardelor internationale de contabilitate si raportare;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe;
- Abilitatea de a prioritiza activitatile pentru a respecta deadline-urile asumate;
- Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj (scris si vorbit- nivel mediu ).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Organizarea contabilitatii financiare si de gestiune;
- Organizarea diviziilor de productie;
- Inregistrarea facturilor de furnizori in softul contabil;
- Efectuarea operatiunilor bancare / relatia cu bancile;
- Pregatirea si intocmirea declaratiilor financiare in raport cu legislatia romaneasca;
- Pregatirea si intocmirea declaratiilor de TVA, de impozit pe profit si alte declaratii in functie de necesitati;
- Asigurarea de suport si consiliere financiara;
- Pregatirea diverselor rapoarte cerute de conducere si asigurarea asistentei in interpretarea acestora;
- Prelucrarea rapoartelor de tipul P & L;
- Intocmirea procedurilor si fluxurilor de lucru pe ariile identificate de Auditul Intern sau acolo unde lipsesc;
- Participarea la implementarea de softuri de lucru in cadrul departamentului.

OFERIM:

- Mediu de lucru la cele mai înalte standarde
- Sistem de salarizare orientat către performanţă
- Echipă dinamică, pozitivă, atmosferă de respect și colegialitate;
- Programe de instruire la angajare, formare continua, acces la plaforme de training de specialitate.

Grupul nostru de Firme este unul din cei mai importanti competitori de pe piata constructiilor din vestul tarii.
Cu peste 1.000 de angajati si peste 400 de utilaje si echipamente, constituim o forta concurentiala puternica, capabila sa se mobilizeze rapid pentru realizarea unor lucrari de mare anvergura, de o calitate superioara, care ne certifica pozitia de lider.

Contabil şef cu experienţă în domeniul Construcţiilor  -  SELINA