Gratis

CONSULTANT VANZARI

Candidatul Ideal

  • studii in domeniul tehnic
  • ​cunostinte avansate de limba engleza, constituie avantaj cunoasterea limbii maghiare
  • experienta în vanzari care depind de abilități de comunicare si negociere, persuasiune, capacitate de analiza si sinteza, organizare si planificare, simt comercial, orientare catre rezultate, putere de convingere.
  • cunostinte de operare MS Office, Google Suite
  • carnet de conducere categ. B
  • cunostinte in domeniul prelucrarii lemnului constituie avantaj

Descrierea jobului

Ceea ce va trebui sa faci:

- sa contactezi potentiali clienti in vederea obtinerii unei colaborari de lunga durata
- sa faci demersurile necesare pentru a indentifica nevoile clientilor
- sa insusesti beneficiile produselor si a serviciilor Metamob si sa le fructifici in beneficiul clientilor
- sa contribui la atingerea obiectivelor strategice organizationale pe termen lung
- sa participi la conceperea strategiilor de vanzari necesare pentru cresterea vanzarilor
- sa prezinti si sa negociezi oferte si termene contractuale
- sa implementezi si imbunatatesti mixul de produse si servicii comercializate
- sa acorzi consultanta tehnica clientilor privind imbunatatirea activitatii acestora
- sa colaborezi cu personalul tehnic si alti colegi pentru a satisface nevoile clientilor
- sa preiei, prelucrezi si arhivezi cererile de oferta, comenzile si solicitari ale clientilor, prin diferite cai de comunicare (telefon, email, fax, etc.)
- sa intocmesti oferte de pret, facturi proforme in concordanta cu stocurile existente, respectiv sa lansezi in fabricatie produsele solicitate;
- sa emiti facturi fiscale, avize, avize reparații, fișe de reparații, facturi proforme pentru reparații, formulare online după caz (adrese poștale, AWB, mandat postal, alte documente de transport, liste traseu, etc.);
- sa intocmesti rapoarte periodice legate de zona arondata
- sa urmaresti incasarile, starea comenzilor si planul de livrare pentru clientii arondati
- sa introduci si sa actualizezi baza de date / CRM-ul

Beneficiile pe care ti le oferim:

- telefon
- laptop
- posibilitatea dezvoltării profesionale si personale
- acces la biblioteca fizica Metamob si pe Audible
- munca intr-o echipa devotata
- asigurare de accidente 24/24 în Romania și UE
- bilete preferentiale la Complexul Aquastar

Iti doresti o cariera profesionala si iti plac provocarile? Atunci esti la locul potrivit!

Cautam o persoana motivata si energica pentru dezvoltarea pietelor, care va explora oportunitati, va adauga un plus de valoare produselor si serviciilor noastre.

Daca te regasesti in cele descrise mai sus, te invitam sa te alaturi echipei noastre!

Obiectivele principale pe care va trebui sa le indeplinesti:
Dezvoltarea portofoliului de clienti pe pietele existente prin oferirea unor produse si servicii de care acestia au nevoie. Dezvoltarea si mentinerea unor parteneriate de lunga durata.

Societatea comercială METAMOB a fost înfiinţată în anul 1994 cu scopul de a satisface cererea de scule şi unelte pentru prelucrarea lemnului prin comercializarea acestora. Din dorinţa de a deservi piaţa cu produse de calitate ridicată la un preţ convenabil şi cu termene de livrare bune, începând din anul 1997, METAMOB a început şi activitatea de producţie de pânze panglică şi pânze de gater. Activitatea societăţii se poate împărţi pe trei domenii, şi anume: producţie, servicii şi comerţ.

Compania noastră comercializează şi alte produse necesare industriei de prelucrare primare şi secundare a lemnului cum ar fi pânzele circulare, cuţite de rindeluit, diferite accesorii şi multe altele. În cadrul familiei Metamob activează în prezent un număr de peste 80 de angajaţi, mulţi dintre aceştia fiind membrii ai echipei încă de la începuturi. Cu pricepere, profesionalism şi nu în ultimul rând loialitate, aceştia susţin unitar atât procesul de producţie cât şi întreţinerea relaţiilor de strâns parteneriat cu clienţii, sau colaboratorii societăţii.

Relaţiile cu partenerii, colaboratorii şi clienţii noştri s-au fructificat pozitiv de-a lungul timpului nu doar prin prisma produselor de cea mai înaltă calitate pe care le producem şi a serviciilor ireproşabile pe care le oferim, ci şi din punct de vedere al politicii societăţii noastre, care încurajează atât producţia folosind metode prietenoase cu mediul cât şi lucrul într-un mediu curat, igienic, lipsit de fum de ţigară. Conducerea societăţii noastre încurajează un mod de viaţă sănătos printre lucrători, punând astfel la dispoziţia angajaţilor săi abonamente gratuite la sala de fitness şi la bazin de înot.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024