Gratis

Consultant Vanzari, Samsung Experience Store

Estep B2B SA
4 poziții

Descrierea jobului

În urma succesului activității sale cu produse electronice, Samsung a beneficiat de recunoaștere la nivel global, ca lider în industrie în domeniul tehnologiei, fiind unul dintre cele mai importante 10 branduri globale. Compania a fost inclusă în topul Fortune Global.

Samsung aplică o filosofie de afaceri simplă: dedicarea talentelor și a tehnologiei sale în direcția creării unor produse și servicii superioare, care contribuie la o societate globală mai bună. Pentru a realiza acest deziderat, Samsung acordă o valoare deosebită oamenilor și tehnologiilor sale.

Te așteptăm în echipa noastră!
Viitorii colegi se vor alătura echipelor de Consultanți Vânzări din Samsung Experience Store din AFI Cotroceni București, Promenada Mall București, AFI Ploiești și Palas Mall Iași, alături de care vor avea oportunitatea de a învăţa, de a-și dezvolta abilităţi și competențe de comunicare, vânzări și negociere.
Rolul noilor nostri colegi este de a acorda consultanță și consiliere spre vânzare clienților în magazinele fizice Samsung, de a asculta și înţelege nevoile consumatorilor, de a vinde servicii și produse potrivite acestora și de a crea o experiență de cumpărare excelentă.

Te invităm să te alături echipelor din Samsung Experience Store, dacă:
- Ai experiență în domeniile: comerț, retail, telecom sau electro-it (reprezintă avantaj);
- Ai cunoștințe tehnice, produse: telefoane mobile, tablete si wearables;
- Cunoști limba engleză la nivel mediu;
- Ești o persoană dinamică, responsabilă și cu foarte bune abilități de comunicare;
- Ai atitudine pozitivă, dorinţa de a te dezvolta și împărtășești pasiunea noastră comună pentru soluţii, echipamente mobile și ultimele noutăţi din sfera tehnologiei.

Responsabilități:
- Interacționezi direct cu clienții și promovezi produsele și serviciile comercializate în Samsung Experience Store;
- Abordezi și oferi suport și consultanță spre vânzare clienților;
- Propui produse și soluții adaptate nevoilor clienților;
- Preiei și rezolvi / transmiți situațiile în care apar neconformități;

Salarizare și beneficii:
- Pachet salarial fix + bonus lunar de performanță/vânzări (parte variabilă);
- Tichete de masă electronice (30 de lei pe zi lucrătoare);
- Abonament la clinică medicală privată;
- Program de lucru flexibil, în ture;
- Echipament de muncă (outfit Samsung);
- Traininguri de soft skills și produs susținute de Samsung România;
- Oportunitatea de a lucra și a te dezvolta profesional în cadrul unui brand global și de a fi printre primii care află despre ultimele noutăți din domeniul tehnologiei.

Estep B2B este distribuitor de calibru pentru produsele Samsung în România. Societatea Estep B2B SA a fost înființată în anul 2013, de atunci aducem produsele inovatoare Samsung din categoriile: Telefoane, Tablete, Smartwatch, Galaxy Buds și Accesorii, la îndemâna oricui. Ne-am mărit echipa treptat și în prezent administrăm magazinele Samsung din AFI Cotroceni București, Mega Mall București, Promenada Mall București, AFI Ploiești și Palas Mall Iași.
Credem și vrem să contribuim pentru o societate digitalizată, în care informația este la îndemâna clienților prin intermediul tehnologiei de ultimă oră.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 12 Iun. 2024