CONSULTANT VANZARI MAGAZIN LILA ROSSA

LILA ROSSA ENGROS - 12 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 450 - 700 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Abilități de comunicare directă;
  • Inițiativă și simțul responsabilității;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Experiența pe o poziție similară (asistent vânzări, lucrător comercial, vânzător, consultant, customer sales, customer service, customer support, agent vânzări) constituie un avantaj;
  • Sociabilitate, gândire pozitivă, organizare;
  • Capacitatea de a trata clienții într-un mod profesionist;
  • Cunoștințe și experiență spre a oferi servicii la cele mai înalte standarde;
  • Persoană orientată spre soluții, confortabilă cu munca în echipă, flexibilă;
  • Limba engleză și studiile superioare constituie un avantaj.
  • Disponibilitate deplasare pentru training in Bucuresti la inceperea activitatii

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Primirea, consilierea și fidelizarea clienților
  • Prezintă și vinde produsele oferind toate informațiile necesare despre acestea;
  • Stabilește și găsește soluții pentru cerințele clienților;
  • Se asigură că toate produsele sunt prezentate și vândute într-un mod profesionist;
  • Recepționează marfa potrivit politicii interne a magazinului;
  • Menține un mediu de lucru curat și plăcut în magazin;
  • Contribuie la creșterea vânzărilor și la menținerea standardelor excelente de Customer Service.
  • Implementeaza activitatile promotionale in magazine;
  • Promoveaza imaginea si produsele firmei;
  • Invata informatiile specifice despre produsele LILA ROSSA si despre promovarea si tehnicile de vanzarea ale acestora;
  • Opereaza in sistemul de vanzare;

Brandul Lila Rossa s-a lansat în România în 2008, având disponibile sute de produse de îngrijire personală, frumusețe, mobilier și accesorii pentru saloane.

Lila Rossa asigură o plajă largă de categorii cu produse de cea mai bună calitate și anume: manichiură și pedichiură, makeup, cosmetică, coafor și frizerie, seturi și dotări salon pe care le poti gasi in online, pe site-ul nostru www.lila-rossa.ro.
Si pentru ca ne-am dorit sa fim mai aproape de clienti, am deschis 4 magazine in Bucuresti pentru ca tu sa ai posibilitatea de a cunoaste si testa produsele noastre.
Magazinele Lila Rossa se adresează atât saloanelor care vor să-și procure produsele profesionale, dar și celor care vor să folosească produsele profesionale acasă.
Produsele pentru manichiura, coafor sau cosmetica sunt acum la îndemâna oricui trece pragul magazinelor noastre.
Suntem in continua expansiune si ne dorim ca produsele noastre sa fie disponibile pentru clientii din toata tara, de aceea in curand deschidem noi magazine in orase precum Corbeanca -Dn1 Value Center, Ploiesti-Prahova Value Center si Targoviste -Mall Dambovita.
Publicat 25 nov. 2021 Reactualizat 23 dec. 2021 Expiră 25 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos