Publicat 06 Mar 2018 | Reactualizat 05 Apr 2018 | Expiră 06 Apr 2018

Consultant Vanzari - B2B

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Abilitati de comunicare, organizare si planificare, negociere si vanzare;
• Abilitati excelente de comunicare, de lucru in echipa si in conditii de stres;
• Persoana dinamica, cu initiativa si sociabila;
• Ambitios(a) si foarte perseverent(a);
• Studii superioare absolvite sau student in an terminal, cursuri ID;
• Experienta in vanzari constituie un avantaj;
• Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva;
• Disponibilitate de a calatori (deplasare in teren, vizite la clienti);
• Bune aptitudini de operare PC (MS Office - Word, Excel;
• Spirit de initiativa;

Descrierea jobului

• Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
• Promovarea companiei si a gamelor de produse catre clienti noi si clienti existenti;
• Cresterea portofoliului de clienti;
• Actualizeaza permanenent informatiile legate de piata si concurenta;
• Raspunde de intocmirea corecta a ofertelor;
• Raspunde de incheierea contractelor cu toti clientii firmei;
• Raspunde de incasarea la scadenta a tuturor facturilor de vanzare catre clienti;
• Intocmirea permanenta a rapoartelor de activitate;
• Comunicarea cu intregul personal al companiei si mentinerea unei relatii de lucru constructive cu celelalte departamente;
• Cunoaste si respecta procedurile interne de lucru;
• Realizeaza obiectivele din planul de vanzari;
• Monitorizarea activitatii competitorilor;
• Ofertarea, negocierea si urmarirea derularii contractelor;
• Redactarea zilnica a rapoartelor privind activitatea desfasurata;
•Realizarea unei marje de profit agreata cu managerul de vanzari;
•Colectarea debitelor de la clienti in termenele si procentul agreat cu managerul de vanzari.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- venit fix,
- bonuri de masa,
- comision,
- oportunitati de promovare.

S.C. NEWDESK S.R.L. este o companie ce a luat nastere în 2010 în domeniul vânzării de produse necesare pentru o bună funcționare a unei companii, susținută de parteneri importanți în domeniul IT, biroticii, papetăriei, echipamentelor de protecție, dar și a produselor de curățenie.
Pentru a ne atinge scopul am format o echipa tanara, dinamica si flexibila, ambitioasa, cu vointa si putere de munca, apta sa abordeze si sa solutioneze in timp si in conditii de calitate orice nevoie. Echipa noastra de consultanti de vanzari este extrem de bine pregatita pentru a oferi un ajutor pe masura. Ne preocupam continuu de diversificarea gamei de produse si cresterea calitatii acestora, astfel incat sa putem furniza solutii optime si profesionale, compatibile cu cerintele pietei din momentul actual.

Expirat
Consultant Vanzari - B2B  -  SC NEWDESK SRL