Gratis

Consultant tehnic

MUREXIN ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Foarte bune abilitati organizatorice;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Studii universitare;
Cunoasterea limbii germane la un nivel avansat, engleza reprezinta avantaj;
Experienta anterioara in domenii tehnice;
Atentie la detalii;
Experienta anterioara in elaborarea documentelor tehnice ale materialelor de constructii (constituie avantaj);
Seriozitate, etica, atitudine profesionala pe durata orelor de lucru.

Descrierea jobului

- Intocmirea documentatiei tehnice;
- Management documente tehnice;
- Relatia cu organismele de certificare;
- Elaborare documente calitate;
- Suport tehnic personal vanzari;
- Traduceri documente tehnice;
- Activitati de intretinere retele sociale, postari, newsletter.

Parte a grupului austriac Schmid Industrie Holding începand cu anul 2017, prin fuzionarea cu filiala din Romania a producatorului sloven de materiale de construcții KEMA, societatea MUREXIN ROMANIA SRL produce şi comercializează pe piața din România o gamă largă de produse, înglobate în două mărci MUREXIN & KEMA, începând cu sisteme profesionale pentru reparații & protecții betoane, hidroizolații, sisteme pentru placări ceramice, sisteme complete pentru pardoseli calde, continuând cu sisteme de asanare și/sau renovare a clădirilor monument istoric pe bază de Ciment Roman sau NHL și terminând cu sisteme profesionale de finisaj mecanizate, reprezentând astfel un furnizor de încredere la nivel internaţional in țări precum Austria, Germania, Italia, Cehia, Slovacia, Polonia, Slovenia, Franța, Luxemburg sau Ungaria.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024