Consultant tehnic de vanzari Bucuresti, Galati, Targu Mures, Baia Mare, Drobeta Turnu

S.C. FOERCH S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Experienta in vanzari tehnice nu este necesara dar dorinta de a invata, da!

Asteptam CV-ul si scrisoarea de intentie ale tuturor celor care au pe adresa cariere@foerch.ro .
  • Capacitate de organizare si planificare
  • Foarte bune abilitati de comunicare, analiza si sinteza a informatiilor
  • Atitudine proactiva si directionata spre indentificarea solutiilor optime
  • Capacitatea de a intelege cu usurinta provocarile si de a anticipa nevoile clientilor
  • Cunostinte minime de operare PC - MS Office Outlook, Word si Excel
  • Permis auto, cat. B

Descrierea jobului

CONSULTANTUL TEHNIC DE VANZARI FOERCH este cel care reprezinta Compania si produsele comercializate de aceasta, atat in fata partenerilor existenti in portofoliu cat si a celor potentiali.

Consultantul tehnic de vanzari va fi responsabil pentru:
- Planificarea activitatii zilnice astfel incat timpul dedicat partenerilor sa fie unul productiv
- Prospectarea constanta a pietei in vederea identificarii de noi colaboratori
- Vizitarea, consilierea si plierea pe nevoile partenerilor FOERCH prin propunerea solutiilor tehnice adecvate
- Intocmirea de oferte dedicate/personalizate, pentru anumiti clienti ai Companiei
- Implicarea atat in atingerea tintelor personale cat si ale echipei
- Intocmirea diferitelor rapoarte aferente activitatilor sale

Consultantul tehnic de vanzari va fi recompensat cu:
- Pachet salarial ce include: salariu fix + comision din incasari + bonus realizari
- Tichete restaurant la valoare maxima
- Prime de sarbatori
- Abonament servicii medicale
- Autoturism, telefon si tableta de serviciu full - time
- Programe periodice de training pentru dezvoltarea abilitatilor tehnice si de comunicare

Descrierea companiei

Foerch Romania
Cu o experienta de aproape 15 ani pe piata locala si 60 de ani la nivel international, Foerch face parte din jucatorii importanti pe piata de articole consumabile, articole de montaj si de ancorare pentru atelierele de service, constructii si industrie.
Prin intermediul celor 120 consultanti de vanzari la nivel national si un portofoliu vast, de peste 200.000 de produse de calitate, nu lasam dorintele neindeplinite. Astfel, ne-am castigat un numar de 8.000 de colaboratori si prieteni in intreaga tara.
In cadrul echipei Foerch punem accent in principal pe oameni si ne mandrim cu increderea construita in relatiile cu partenerii nostri, prin calitatea inalta a produselor comercializate si profesionalismul echipei noastre.

Te invitam sa ne cunosti si sa descoperim impreuna cum putem contribui la dezvoltarea reciproca!
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024