Publicat 13 Aug 2019 | Reactualizat 20 Aug 2019 | Expiră 12 Sep 2019

Consultant monitorizare legislativă – limba engleză

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

- Absolvent de științe politice, științe juridice/administrative, sociologie, comunicare și relații publice și lista continuă! Nu este nevoie să ai cunoștințe de tehnică legislativă, te punem noi la curent cu tot ce trebuie să știi!
- Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat: multe din informările legislative se redactează în engleză. Nu-ți fie teamă de termeni tehnici, te punem noi la curent și cu jargonul!
- Abilități PC: capacitate de a lucra cu felurite aplicații (Skype, WhatsApp, Google Drive), Pachetul Office;
- Atenție la detalii, abilități de gestionare a termenelor limită, capacitate de lucru în echipă, adaptare la schimbare, capacitate de reacție rapidă și multi-tasking;
- Abilitatea de a relaționa cu ceilalți colegi, abilități de comunicare, răbdare, flexibilitate, atitudine pozitivă. Oricum suntem prietenoși și ne place să ne distrăm împreună.

Descrierea jobului

- Vei urmări evoluția inițiativelor legislative de interes, vei introduce informațiile pe o platformă online și vei actualiza periodic date despre inițiative la nivelul platformei;
- Vei urmări activitatea instituțiilor de interes (ex. Guvern, Ministere, Autorități, Parlament etc.), respectiv comunicatele de presă și proiectele de acte normative emise de acestea;
- Vei informa clienții cu privire la evoluțiile legislative și vei răspunde la cerințele punctuale ale acestora legate de procesul legislativ;
- Vei verifica și transmite rapoartele de monitorizare a evoluțiilor legislative către clienți;
- Vei avea ocazia de a participa la dezbaterile comisiilor parlamentare sau la evenimentele industriei.

Ești pasionat(ă) de politicile publice și urmărești modificările legislative cu interes? Vrei să fii în permanență la curent cu schimbările legislative din Guvern și Parlament și să afli mai multe despre cum funcționează procesul de adoptare a politicilor publice? Vrei să încerci experiența de a lucra într-o agenție de public affairs? Vino la Point PA și vei avea ocazia de a face parte dintr-o echipă dinamică și profesionistă și de a lucra într-o atmosferă deschisă, unde te vei putea dezvolta profesional și distra în același timp!

Descrierea companiei

Ne gasești la www.pointpa.ro

Consultant monitorizare legislativă – limba engleză  -  Point Public Affairs

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles