Gratis

Consultant microcreditare Regiune Moldova - Remote

Vitas IFN SA

Candidatul Ideal

Cerinte:
• Experienta anterioara in vanzari este un plus pentru a asimila informatiile necesare procesului de vanzare si o buna relationare cu clientii;
• Studii superioare in domeniu financiar/ activitatea antreprenoriala anterioara sunt necesare pentru intelegerea industriilor si a datelor financiare;
• Cunostinte foarte bune de operare PC (in special EXCEL);
• Competente de analiza financiara client, evaluare garantii;
• Excelente abilităţi de organizare;

• Permis de conducere categoria B si disponibilitate la deplasari;
• Persoana proactiva, orientata catre rezultate;
• Disponibilitate si dorinta de a invata;

Descrierea jobului

Cautam colegi noi cu experienta anterioara in vanzarea de produse financiare/ creditare si hotarat sa obtina rezultate.
Rolul este de dezvoltare a portofoliului de clienți în regiunea alocată Moldova; promovarea și vânzarea produselor de creditare ale companiei către aceștia.
Actiivitatea se va desfasura remote si in teren pentru vizitele la clienti cu orar: L - Vi: 8:30 - 16:30

Responsabilitati:
* Identifică și contactează lead-urile și partenerii conform procesului de vânzare al companiei pentru atingerea targetele alocate;
* Identifică nevoile solicitanților de credite conform politicii de creditare și procedurilor interne pentru realizarea targetelor alocate;
* Intocmeste, prezinta și negociaza oferta cu solicitantul de credite conform cu politica de creditare;
* Realizeaza dosarul de credit al clientului conform cu manualul de credite și respectând pasii de vanzare;
* Transmite și susține dosarul de credite către Comisia de creditare;
* Asigura integrarea clientului in portofoliul Vitas.

Dacă îți place domeniul financiar și dorești să faci parte dintr-o companie ce sprijină de peste 20 de ani întreprinzătorii și afacerile mici din România, vino la noi in Echipă!

Vitas IFN este o instituţie nebancară, membră a holding-ului Vitas Grup, o rețea de instituții de micro-finanțare și subsidiară a Global Communities, organizaţie non-guvernamentală americană.

Suntem o echipă tânără de profesioniști în domeniul micro-finanțării, cu experiență de peste 20 de ani pe piaţa din centrul şi vestul României. Din 1996, Vitas IFN a susţinut creșterea și dezvoltarea a peste 7.000 de mici întreprinderi, acordând peste 20.000 de împrumuturi, devenind astfel unul dintre pionierii creditării bazate pe analiza fluxului de numerar și a capacității reale de plată.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024